"Нава з нами". У Києві відбудеться перша після звільнення з полону захисниці Маріуполя її поетична зустріч

"Нава з нами". У Києві відбудеться перша після звільнення з полону захисниці Маріуполя її поетична зустріч

"Нава з нами". У Києві відбудеться перша після звільнення з полону захисниці Маріуполя її поетична зустріч
Фото: Дмитро "Орест" Козацький

Вперше після звільнення з полону захисниця Маріуполя, поетка Валерія Суботіна "Нава" проведе творчу зустріч у Києві, на якій буде читати вірші зі своєї збірки "Квіти і зброя"

Про це повідомляє пресслужба Маріупольської міської ради.

"Звільнена з полону захисниця 13 травня о 16:00 зустрінеться з охочими в столичному Будинку кіно. Разом із маріупольчанкою на зустрічі будуть – співачка Марія Бурмака, актор-військовослужбовець Дмитро Лінартович, а також кобзар, лірник, бандурист Тарас Компаніченко", — йдеться у повідомленні.

Також під час зустрічі Марія Бурмака презентує свою пісню "Кохання-Сталь", яку вона присвятила історії кохання Валерії та її загиблого чоловіка Андрія. Вони одружилися 5 травня під час блокади Маріуполя у сховищах "Азовсталі". Через два дні після цього Андрій загинув.

Раніше Марія Бурмака повідомляла, що ця пісня стане саундтреком до документального фільму "Азовсталь: прихисток кохання" режисера Станіслава Сукненка.

У полон Валерія Суботіна потрапила під час виходу українських військових з "Азовсталі" 16 травня 2022 року. А 10 квітня під час великого обміну полоненими Валерію повернули в Україну.

Валерія Суботіна — поетка та журналістка, колишня викладачка Маріупольського державного університету, кандидат наук із соціальних комунікацій. Працювала журналісткою на телеканалі "TV7 Маріуполь" та була речницею Донецького прикордонного загону та полку "Азов".

Збірку поезії "Квіти і зброя" Валерія написала під час служби в полку "Азов" (2015-2016 рр.), і пізніше в Донецькому прикордонному загоні (2017-2020 рр.). Весь цей час вона записувала історії бійців і писала вірші про них. Кожен вірш — це спогад про хлопців і дівчат, які були там, на сході, всі роки російсько-української війни.

Читайте також про захисницю Азовсталі Валерію Карпиленко

"Квіти і зброя". Історія звільненої захисниці Азовсталі, поетки й пресофіцерки Валерії "Нави" Карпиленко

Nava шість місяців у полоні. На підтримку полоненої з Азовсталі друзі читатимуть її вірші

Обличчя "Азовсталі". Історії захисників Маріуполя

"Нава" вдома. До України повернули захисницю "Азовсталі", яка майже рік була у російському полоні

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

Вибір редакції

На початок