У Вінниці пройде Всеукраїнський турнір зі спортивного та бойового самбо пам'яті Героя України Вадима Зеленюка

У Вінниці пройде Всеукраїнський турнір зі спортивного та бойового самбо пам'яті Героя України Вадима Зеленюка

У Вінниці пройде Всеукраїнський турнір зі спортивного та бойового самбо пам'яті Героя України Вадима Зеленюка
Змагання із самбо. Фото: Національна федерація самбо України, Facebook

Всеукраїнський турнір зі спортивного та бойового самбо пам'яті Героя України Вадима Зеленюка пройде у Вінниці 5-7 травня. Чемпіонат присвячений загиблим воїнам країни. Про змагання, проєкт "Янголи спорту" та важливість таких турнірів під час війни в ефірі Українського Радіо Вінниця розповіли президент федерації самбо у Вінницькій області Турал Багірзаде та віце-президент федерації, віцепрезидент Вінницької федерації змішаних єдиноборств ММА Ярослав Калетюк.

Нагороди у турнірі розігруватимуть у трьох вікових категоріях — 14-16 (кадети і кадетки), 16-18 (юнаки і дівчата), 18-20 років (юніори та юніорки). Учасники — з різних областей. За словами Турала Багірзаде, на змаганнях будуть і спортсмени-переселенці, зокрема, з Харківської, Донецької, Запорізької, Херсонської областей. Вони наразі тренуються у Вінниці.

Свою майстерність спортсмени показуватимуть з бойвого та спортивного самбо.

Спортивне самбо — це суто боротьба. Там за кидки дають бали чи за больовий прийом на руку чи на ногу. А ось у бойовому підрозділі це вже по-другому. Там ударна складова і удушення можна робити. І все. Нокаут — це дострокова перемога”, — каже Турал Багірзаде.

Самбо — це прикладний вид спорту, як один із видів підготовки військовослужбовців до виконання завдань, розповідає Калетюк.

Самбо — це є (історично так склалося) прикладний вид спорту для всіх військовослужбовців, поліції, рятувальників. Ще до війни була така програма, що самбо має бути включений в шкільну програму як урок захисту. Всі борці, неважливо — він дзюдоїст чи самбіст, греко-римська чи вільна боротьба, треба вміти правильно виконувати перекиди чи різні падіння, правильно вміти падати”.

Нині багато самбістів та дзюдоїстів служать і захищають країну, каже Ярослав Калетюк. І такі змагання, на його думку, повинні проходити навіть під час війни.

Діти не винні, що йде війна. Вони не заслуговують, щоб у них забирали дитинство. Вони мають тренуватися, виховуватися. Зараз хлопці для кого боронять це все? Для того, щоб діти могли піднімати український прапор на всесвітніх змаганнях. Увесь світ в захваті: “Як так, що у вас війна, а ви тренуєтеся, у вас гинуть люди, а ви при цьому всьому ще й тренуєтеся?”. Вони нас сприймаються як сильну націю. Також через те, що ми даємо відсіч”.

Існує думка, розповідає Калетюк, що самбо — це російський вид спорту. Але, каже, започаткували його у Харкові.

Це харківський вид спорту. Просто із “совком” вони гребли все під своє крило. Дуже важливо, щоб зараз проходили турніри із самбо, бо ми відстоюємо, що це саме наш спорт. Наша збірна найсильніша в світі і ми маємо це показувати”, — каже Ярослав Калетюк.

У рамках турніру відбудеться презентація проєкту “Янголи спорту”. Започаткувало його Міністерство молоді й спорту.

Це виставка портретів загиблих спортсменів у війні, які взяли участь в ній. Це ті, кого вже з нами немає в живих, але пам’ять про них має бути. Ми вирішили разом з федерацією до турніру, який приурочений памʼяті Вадима Зеленюка, щоб молоде покоління вчилося та розуміло, завдяки кому зараз проходять змагання і заради чого гинуть хлопці”.

Біля портретів загиблих спортсменів буде інформація про кожного із них. На сьогодні офіційно відомо про 280 представників різних видів спорту, каже Калетюк.

Змагання, присвячені загиблим спортсменам, проходитимуть у ТРЦ "Мегамол". Вхід вільний.

Що відомо

Вадим Зеленюк — український військовослужбовець, майор спецпідрозділу «Омега» Національної гвардії України, учасник російсько-української війни, який загинув під час російського вторгнення в Україну. Герой України. Був родом із Хмельниччини. Український дзюдоїст та призер чемпіонату світу з бойового самбо, майстер спорту міжнародного класу, чемпіон Європи з універсального бою. Загинув 22 серпня 2022 року біля Авдіївки на Донеччині.

Читайте також

  • Вінницькі “Козаки Вінця” розповіли про участь у чемпіонаті з бойового гопака та підготовку до чергових змагань
  • Нацгвардієць з Вінниці готується до ІІІ Європейських Ігор в Польщі
На початок