Третину майна Києво-Печерської лаври передали в користування заповідника — голова комісії

Третину майна Києво-Печерської лаври передали в користування заповідника — голова комісії

Третину майна Києво-Печерської лаври передали в користування заповідника — голова комісії
Києво-Печерська Лавра. Фото: УНІАН

Комісія з приймання-передачі держмайна продовжує обстеження об'єктів на території Національного заповідника "Києво-Печерська лавра". У користування заповідника передали третину від всієї кількості об'єктів. Про це 3 травня в етері Суспільне. Спротив повідомила директорка департаменту культурної спадщини Міністерства культури та інформаційної політики України, голова комісії Мар'яна Томин.

Національний заповідник "Києво-Печерська лавра" 29 березня оголосив про розірвання договору про оренду з Українською православною церквою Московського патріархату. Після цього прихильники УПЦ (ПМ) декілька разів перешкоджали початку діяльності комісії з інвентаризації майна.

Як розповідає голова комісії Мар'яна Томин, 1 та 2 травня відбулася максимальна ідентифікація приміщень. У користування заповідника загалом вже передали 27 об'єктів.

"Нам вдалося обстежити ще 16 додаткових корпусів. Загалом 27 корпусів обстежено із 79 — це фактично третина зробленої роботи. У нас є ухвала господарського суду про забезпечення позову, де чітко вказано, що монастирю забороняється перешкоджати діяльності комісії. Робота вже йде так, як мала йти. Однак, вони (представники УПЦ (МП) — ред.) все знімають, фіксують, ставлять запитання релігійного характеру, здійснюють психологічний тиск. Але на цьому все і завершується", — каже Мар'яна Томин.

Голова комісії також зазначила, що приміщення монастиря, де проводилася перевірка, мають задовільний стан.

"Ті приміщення, де здійснювалася господарська діяльність, де вони проживають, вони — у задовільному стані, ті пам'ятки доглянуті. Треба дійти до завершення цієї діяльності, тобто передати заповіднику всі 79 об'єктів, і подальші питання будемо вирішувати поступово. Це вже буде залежати від заповідника. Те, що стосується діяльності комісії, це є все-таки об'єкти — стіни, приміщення. Ми оглядаємо пам'ятки", — говорить голова комісії.

Читайте також

  • "Треба давати людям не тільки рибу, а й і вудку": хто в Україні може отримати насіння для весняної посівної через USAID
  • Суд наклав арешт на ділянки й будівництво біля Свято-Успенської церкви у Рівному — прокуратура
  • "Якщо люди тут пройдуть, звикнуть — там буде набагато легше": як бійці на Рівненщині тренуються на новій смузі перешкод
  • Рівненщиною пройде холодний фронт: яку погоду прогнозують на найближчі дні
  • "Потреба постійно зростає": у Рівному закликають здати кров для поранених військових

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок