Швеція визначила склад на підготовку до нового біатлонного сезону 2023/24: хто в команді

Швеція визначила склад на підготовку до нового біатлонного сезону 2023/24: хто в команді

Швеція визначила склад на підготовку до нового біатлонного сезону 2023/24: хто в команді
Ганна Еберг. Фото: AP Photos

В основі працюватимуть 14 спортсменів.

Збірна Швеції з біатлону визначила склад команди, що готуватиметься до сезону 2023/24. Перелік спортсменів наводить місцеве видання Expressen.

У 2023 році шведи закінчили чемпіонат світу на другій сходинці медального заліку з трьома золотими нагородами: у чоловіків "золото" в масстарті здобув Себастьян Самуельссон, у жінок масстарт та індивідуальну гонку виграла Ганна Еберг.

На рівні Кубка світу шведські біатлоністи здобули шість особистих перемог (п'ять з них — у жіночого складу), а також тріумфували у стартовій жіночій естафеті в Контіолагті.

Усі переможці сезону 2022/23 повернуться до виступів наступного змагального року: окрім Самуельссона та Ганни Еберг, це Мартін Понсілуома та Ельвіра Еберг, що стала найкращою молодою біатлоністкою попереднього сезону.

Склад Швеції перед сезоном 2023/24

  • Жінки: Ельвіра Еберг, Ганна Еберг, Лінн Перссон, Анна Магнуссон, Стіна Нільссон, Мона Брорссон, Тільда Йоганссон, Сара Андерссон
  • Чоловіки: Мартін Понсілуома, Себастьян Самуельссон, Єспер Нелін, Пеппе Фемлінг, Еміль Ніквіст, Мальте Стефанссон

Повернеться до виступів у наступному сезоні 28-річна Перссон, олімпійська чемпіонка Пекіна в естафеті. На чемпіонаті світу в Обергофі шведка здобула дві індивідуальні нагороди (найкращий результат — "срібло" в індивідуальній гонці) та поповнила власний доробок "бронзою" жіночої естафети.

Водночас поза складом залишилася Йоганна Скоттгайм, володарка чотирьох медалей на рівні Кубка світу. Попередній сезон вона завершувала на Кубку IBU, лише одного разу ввійшовши до топ-20 стартів КС.

"Сезон пройшов для Йоганни не так добре, як ми сподівалися. Гадаємо, для неї може бути добре трохи сповільнитися та зробити крок назад. Отримати роль лідерки [у резервному складі] й водночас більше концентруватися на собі. Провести роботу з тренерами та спокійно повернутися [до основи] — сподіваємося, на Кубок світу", — пояснює тренер національної команди Йоганнес Лукас.

Себастьян Самуельссон, який достроково завершив виступи цього року через коронавірус, позитивно оцінює свою підготовку до першого сезону в статусі чемпіона світу.

"Я дуже цілеспрямований, більш умотивований, аніж у попередніх сезонах. Гадаю, у квітні я попрацював достатньо непогано, тому почуваюся готовим. Дуже хороше відчуття", — розповів біатлоніст.

Що відомо

  • Перші світові старти нового сезону відбудуться в серпні у межах літнього ЧС-2023, який прийматиме словацький Осрбліє.
  • Новий сезон Кубка світу стартує 25 листопада зі змішаних естафет на першому етапі у шведському Естерсунді.
  • Раніше список з 27 біатлоністів, що готуватимуться до нового сезону, визначили в збірній України. Жіноча національна команда проведе наступний змагальний рік під орудою нового тренерського штабу.

Вибір редакції

На початок