У Чернівцях обиратимуть ректора БДМУ: хто претендує на посаду

У Чернівцях обиратимуть ректора БДМУ: хто претендує на посаду

У Чернівцях обиратимуть ректора БДМУ: хто претендує на посаду
Буковинський медуніверситет. Фото: Суспільне Чернівці

12 травня у Чернівцях відбудуться вибори ректора Буковинського державного медичного університету. На посаду претендують четверо кандидатів.

Про це йдеться на сайті університету.

Кандидатури на посаду подали Оксана Андрієць, Ігор Геруш, Олександр Іващук та Ігор Шкробанець.

Що відомо про кандидатів?

Оксана Андрієць — працювала завідувачкою кафедри акушерства і гінекології. Закінчила Чернівецький медичний інститут. З 2014 по 2019 рік очолювала департамент охорони здоров'я Чернівецької облдержадміністрації. З жовтня 2021 року виконує обов'язки ректора за призначенням МОЗ.

Ігор Шкробанець – закінчив Чернівецький державний медичний інститут за спеціальністю „Лікар-педіатр”. З 2007 року по 2014 рік очолював управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації. Працював професором кафедри менеджменту охорони здоров'я медуніверситету імені Богомольця. Очолює лікувально-організаційне управління Національної академії медичних наук України. На місцевих виборах 2020 року був обраний депутатом до облради від політичної партії "За майбутнє". На декількох виборах балотувався до обласної та Верховної Ради від "Партії регіонів".

Ігор Геруш — з 2011 року працює проректором з науково-педагогічної роботи університету. Закінчив Чернівецький медінститут. Був завідувачем кафедри біоорганічної, біологічної та клінічної хімії.

Олександр Іващук — був проректором з наукової роботи та міжнародних зв'язків університету. Також був професором кафедри хірургії та урології, а також завідувачем кафедри онкології та радіології. Працював лікарем хірургом.

Що з попередніми виборами

Попередні вибори ректора відбувались у лютому 2022 року. Тоді до другого туру пройшли Оксана Андрієць та Віталій Максим’юк. Втім ректора не обрали, бо більшість голосів була "проти всіх".

У другому турі за кандидата Віталія Максим'юка проголосували 255, за його опонентку Оксану Андрієць — 182. Жоден з кандидатів не отримав половини голосів від явки. Проти усіх проголосував 331 виборець.

Тоді Суспільне сконтактувало з декількома викладачами та студентами. Троє з них погодились розповісти анонімно про результати виборів. За словами студентки п'ятого курсу, ніхто з кандидатів не гарантував, що кафедри будуть при лікарнях, де студенти практикуються.

За словами колишньої студентки, яка торік завершила навчання, голосування проти всіх — це найпростіший варіант. Вона каже, що про кандидатів було мало інформації.

"Немає довіри до них і до їхніх програм. Також у студентів є особиста неприязнь до деяких викладачів через те, як вони навчали", — говорила студентка.

Викладачка університету розповіла, що очолювати заклад має людина з досвідом в освіті. Кандидати, які брали участь — практики, але цього недостатньо для впровадження змін у навчальному процесі. Відтак їх не підтримували.

Що відомо

  • 3 попереднім керівником вишу Тарасом Бойчуком завершився контракт. Він очолював заклад протягом двох каденцій, відтак втретє не міг подавати свою кандидатуру.
  • До жовтня 2021 року виконувачем обов'язків був Віталій Максим'юк. З жовтня МОЗ призначило в.о. медичного університету Оксану Андрієць.

Читати також

"Проти всіх — найпростіший варіант". Що в Буковинському медуніверситеті кажуть про вибори ректора

Читайте нас у Telegram: головні новини Буковини

Станьте частиною Суспільне Буковина: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок