СБУ заблокувала вивезення в Іран двигунів до АН-74

СБУ заблокувала вивезення в Іран двигунів до АН-74

СБУ
Фото: Уніан

Служба безпеки України запобігла спробі незаконного вивезення до Ірану авіаційних компонентів, що підлягають державному експортному контролю. Йдеться про двигуни до військово-транспортних літаків АН-74.

Як повідомили в СБУ, у Дніпрі викрили двох підприємців, які намагалися нелегально переправити до Ірану два турбореактивні авіадвигуни Д-36 для продажу.

"Встановлено, що українську продукцію фігуранти планували реалізувати іноземцям за 400 тис. дол. "Замовники" планували використати відповідне високотехнологічне обладнання на військово-транспортних літаках АН-74", — йдеться у повідомленні.

За інформацією СБУ, фігуранти справи хотіли вивезти авіадвигуни з України під виглядом комплектувальних для магістральних газогонів. Для цього вносили неправдиві відомості до товарно-транспортних декларацій.

За даними слідства, організаторами "схеми" є двоє власників дніпровської компанії, яка спеціалізується на вантажних перевезеннях до країн Близького Сходу і Африки.

"За оперативною інформацією, двигуни, які вони намагались нелегально вивезти за кордон, раніше були викрадені під час ліквідації одного з держпідприємств. Ділки планували зробити "косметичний" ремонт цих агрегатів і виготовити на них підроблені документи для подальшого продажу", — зазначили в СБУ.

Авіадвигуни зберігалися в ангарі на території підприємства і там її виявили правоохоронці під час обшуків за місцем роботи фігурантів справи.

"Наразі двигуни вилучено для проведення експертиз. Після цього буде вирішене питання щодо їх передачі на потреби оборонно-промислового комплексу України", — йдеться у повідомленні.

Кримінальне провадження відкрито за ч. 1 ст. 333 Кримінального кодексу України — порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності.

На початок