Поранених військових призначатимуть на інші посади — Міноборони

Поранених військових призначатимуть на інші посади — Міноборони

Поранених військових призначатимуть на інші посади — Міноборони
Прикордонник тримає нагороду від президента в Головному військово-медичному центрі, в Києві, 3 квітня 2022 року, ілюстративне фото: УНІАН

Поранених, які не можуть виконувати бойові завдання і виведені в розпорядження командирів, будуть призначати на інші посади.

Про це повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.

"Війна ускладнила все, що функціонувало в ЗСУ до великого вторгнення. От, власне, стандартна процедура – призначити пораненого після лікування на посаду, яку той в змозі займати, під час війни стала для бойових командирів непростою. Бо повномасштабна війна диктує свої умови", — зазначила вона.

Заступниця міністра, наприклад, зауважила, що вакансій в ЗСУ на сьогодні в десятки разів більше, ніж поранених, які зараз чекають на призначення.

За словами Маляр, незабаром будуть реалізовані конкретні рішення, зокрема готується відповідне розпорядження Головнокомандувача ЗСУ, і це повинно вирішити питання тих, хто зараз чекає на призначення.

"Також готуються зміни системного характеру до Наказу 402 Міноборони і до законодавства", — додала представниця Міноборони.

Сьогодні 2 травня Верховна Рада також підтримала законопроєкти №9154 та №9158 щодо удосконалення роботи військово-лікарських комісій і питань оформлення документів для лікування військовослужбовців.

Що відомо про реформу військово-лікарських комісій

30 січня очільник Мінцифри Михайло Федоров заявив, що міністерство планує реформувати процеси ВЛК, зокрема провести цифровізацію цих процедур.

На початку лютого заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що Міноборони вдосконалює роботу військово-лікарських комісій і вже створено єдиний медичний простір цивільної та військової медицини, а також була розширена система військово-лікарських комісій.

За її словами, Міноборони спільно з МОЗ та Мінцифри відпрацьовують основні 5 напрямків удосконалення роботи ВЛК:

  • прискорення впровадження у військових закладах електронної медичної інформаційної системи (МІС);
  • запровадження електронних черг;
  • використання електронного документообігу у процесах ВЛК;
  • перегляд кількості комісій;
  • сервісне обслуговування у військових закладах ВЛК.

Читайте також

Росіяни намагаються заблокувати Авдіївку, Сили оборони за добу відбили 40 атак. 411 день війни. Онлайн

Без довгих черг: у ВР готують зміни до закону про військово-лікарську комісію

Цифровізація ВЛК, українські дрони та запуск офлайн-освіти — інтервʼю з віцепрем'єром Федоровим

На початок