Шотландія хоче добитися від Лондона дозволу на референдум за незалежність

Шотландія хоче добитися від Лондона дозволу на референдум за незалежність

Шотландія хоче добитися від Лондона дозволу на референдум за незалежність

Перша міністерка Шотландії Нікола Стерджен каже, що високий результат Шотландської національної партії (SNP) на виборах дозволяє вимагати від Лондона дозволу на проведення другого референдуму щодо незалежності.

SNP виграла 47 з 59 місць. Консерватори у Шотландії отримали лише шість місць, повідомляє BBC.

Стерджен зазначила, що результат перевершив її очікування і перед Різдвом вона налаштована надіслати листа прем'єр-міністру з проханням надати шотландському парламенту повноваження призначити другий референдум щодо незалежності.

Міністерка каже, що розуміє, що всі, хто голосував за партію, не обов'язково підтримують незалежність. Але, за її словами, це було "чітке схвалення Шотландії на те, щоб вирішувати майбутнє самостійно".

"Шотландія послала дуже чіткий сигнал — ми не хочемо уряду Бориса Джонсона, ми не хочемо залишати ЄС. У Бориса Джонсона є мандат, щоб вивести Англію з ЄС, але він повинен визнати, що у мене є мандат, щоб дати Шотландії вибір для альтернативного майбутнього", – сказала Стерджен.

Як відомо:

  • Прем'єр Британії неодноразово висловлювався проти другого референдуму за незалежність Шотландії.
  • Вибори у Британії завершилися перемогою консерваторів, найбільшою від часів Тетчер. Більшість у парламенті має дозволити Борису Джонсону схвалити текст угоди про вихід з ЄС. Це дозволить завершити Brexit до 31 січня 2020 року.
На початок