"Маніпулятивними заявами не уникнути відповідальності" — Лубінець про заяви РФ щодо законності "евакуації" дітей України

"Маніпулятивними заявами не уникнути відповідальності" — Лубінець про заяви РФ щодо законності "евакуації" дітей України

"Маніпулятивними заявами не уникнути відповідальності" — Лубінець про заяви РФ щодо законності "евакуації" дітей України
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець, фото: УНІАН

Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що заяви російської омбудсменки Марії Львової-Бєлової щодо нібито "евакуації" українських дітей до РФ є маніпулятивними та цинічними.

"Під виглядом "евакуації та порятунку" РФ депортує українських дітей, розділяє сім’ї, викрадає дітей-сиріт, незаконно влаштовує в прийомні сім’ї, примусово паспортизує, надає російське громадянство, стирає національну ідентичність – вчиняє геноцид українського народу", — написав Лубінець у Telegram.

Він також додав, що Росія цілеспрямовано завдає ракетних ударів, скидає керовані авіабомби на мирні міста і села України, вбиваючи цивільне населення, дітей, порушуючи основоположні права – на життя і безпеку.

"Маніпулятивними заявами не вдасться приховати воєнні злочини, які вчиняє Росія проти України та українського народу. Відповідальності не уникнути, вище політичне керівництво країни-терориста має бути на лаві підсудних", — підсумував омбудсман.

Раніше Уповноважена з прав дитини РФ Марія Львова-Бєлова, на арешт якої разом із Путіним Міжнародний кримінальний суд видав ордер за звинуваченням у примусовій депортації українських дітей до Росії, заявила, що "евакуація" із зони бойових відбувалась згідно із Женевською конвенцією.

В інтерв'ю американському виданню Vice Львова-Бєлова сказала, що Росія не визнає юрисдикцію МКС. На уточнення журналістки щодо того, що згідно із Женевською конвенцією евакуація має здійснюватись до третіх країн російська омбудсменка відповіла, що самопроголошені "ЛНР" і "ДНР" є "окремими державами, які Росія визнає". Росія "приєднала" ці тимчасово окуповані території у вересні 2022 року разом із ще двома регіонами України.

Чому МКС видав ордер на арешт Львової-Бєлової та Путіна

17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента РФ Путіна та російської уповноваженої з прав дітей Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей.

Якщо вони виїдуть за територію Росії в країни, які є учасниками МКС та ратифікували Римський статут, їх повинні заарештувати та передати до суду.

Уповноважена президента з прав дитини Дар’я Герасимчук раніше повідомила, що станом на кінець березня українській владі точно відомо про понад 19,5 тисяч дітей вивезених з ТОТ до Росії, але їх складно точно підрахувати через окупацію частини території України.

Речниця російського МЗС Захарова заявила, що ордер МКС на арешт Путіна «не матиме для Росії жодного значення», адже країна не є учасницею Римського статуту та не зобов'язана дотримуватися рішень МКС.

5 квітня 49 країн світу у спільній заяві засудили Росію за організацію засідання Радбезу стосовно нібито правових підстав викрадення українських дітей з тимчасово захоплених територій, йдеться у спільній заяві цих країн. Велика Британія заблокувала трансляцію виступу російської уповноваженої з прав дітей Львової-Бєлової на ресурсах ООН, закликавши її відповідати за свої дії в Гаазі.

В Офісі генпрокурора повідомили, що єдиного прозорого алгоритму чи механізму, який дає можливість повертати депортованих до Росії українських дітей, на сьогодні немає.

Читайте також

Лубінець наполягає, що заради виживання не варто відмовлятись від паспорту РФ на ТОТ

Путін підписав закон про позбавлення набутого громадянства за "дискредитацію армії РФ"

Вибір редакції

На початок