На Львівщині відновили будівництво мосту, старий обвалився у 2021 році

На Львівщині відновили будівництво мосту, старий обвалився у 2021 році

На Львівщині відновили будівництво мосту, старий обвалився у 2021 році
Суспільне Львів

У Кам'янка-Бузькій громаді відновили роботи з будівництва мосту на дорозі "Львів – Радехів". Через це там перекрили рух для транспорту. Тимчасовий міст, яким раніше користувалися мешканці, демонтували. Про те, коли планують завершити будівельні роботи з облаштування мосту, повідомив Суспільному начальник Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Львівській області Олег Береза.

Міст на дорозі "Львів-Радехів" планували відкрити ще торік, проте з початком повномасштабної війни фінансування і будівельні роботи призупинили. Їх відновили у квітні.

"Наразі штучна споруда уже майже збудована. Зараз виконуються роботи по влаштуванню підходів, готується основа під асфальтобетонне покриття, після цього буде влаштовуватися гідроізоляція на штучній споруді та асфальтобетонне покриття", — каже інженер-будівельник фірми-підрядника Роман Мацьопа.

Цей міст почали будувати в липні 2021 року після того, як в травні старий обвалився.

"Основний масив робіт ми майже були виконали, тобто були встановлені перекриття і опори, але з початком війни було роботи зупинено через критичну нестачу фінансування, оскільки будівництво було зупинено", — каже начальник Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Львівській області Олег Береза.

У Кам'янка-Бузькій громаді відновили будівництво мосту
Будівельні роботи планують завершити у 2023 році. Суспільне Львів

На час будівництва була зведена тимчасова переправа, через яку по черзі могли проїжджати автомобілі. 25 квітня проїзд через цей міст зупинили, а саму тимчасову споруду демонтували.

"Ми були змушені зупинити роботу альтернативного переходу через те, що він знаходиться в зоні будівельних робіт. Ми були змушені його перекрити і відповідно надана схема об’їзду", — розповідає Олег Береза.

Володимир Магир живе у селі по той бік мосту та працює у Львові. Поки був тимчасовий міст, їздив по ньому автівкою. Зараз доводиться або об’їжджати, або переходити міст пішки і сідати на транспорт з іншої сторони.

"Об'їжджати незручно, бо немає дороги, об’їзд далеко і навіть, якщо він є, кажуть, що погана дорога. Зараз ходимо пішки, об'їжджаємо, хто як може. Багато людей працює у Львові, багато фірм є, хтось там залишає машину, тут ще одну і якось добираємось", — каже місцевий мешканець Володимир Магир.

Завершити будівництво нового мосту планують до середини серпня. За словами Олега Берези, на ці роботи з державного бюджету виділили близько 200 мільйонів гривень.

Що відомо

  • 3 травня 2021 року на Львівщині обвалився міст через річку Західний Буг. Внаслідок обвалу мосту ніхто не травмувався.
  • Головною причиною обвалу називають те, що попри заборону ним їздили вантажні автомобілі. Міст перебував у аварійному стані і його планували ремонтувати.
  • 7 травня Служба автомобільних доріг затвердила схеми об'їзду моста. Невдовзі для маршруток розробили спеціальну схему руху: одна маршрутка зі Львова доїжджала до місця обвалу, далі люди проходили через піший перехід, там їх забирав інший автобус. Така ж схема діяла у зворотному напрямку.
  • В середині серпня на дорозі збудували тимчасовий міст. По ньому могли їздити легкові авто, автобуси та невеликі вантажівки. На в'їзді на міст встановили обмежувальні рамки висотою 3 метри. Максимальне навантаження цього мосту — 40 тонн.
  • На початку жовтня 2021 року на місці зруйнованого моста почали будувати новий. Там проводили земляні роботи і встановлювали опори. Облаштування мосту планували завершити у першій половині 2022 року.

Вибір редакції

На початок