Лідерство, тактика та медицина: боєць "Червоної калини" розповів про навчання на авіабазі у Німеччині

Лідерство, тактика та медицина: боєць "Червоної калини" розповів про навчання на авіабазі у Німеччині

Лідерство, тактика та медицина: боєць "Червоної калини" розповів про навчання на авіабазі у Німеччині
Фото надав Володимир Левчук.

50 українських оборонців три тижні навчались на авіабазі “Шпангдалем” у Німеччині. Про це йдеться на сайті Національної гвардії України. Серед тих, хто пройшов курс сержантської справи – військовослужбовець бригади “Червона калина” Володимир Левчук.

У Нацгвардії оборонець із 2019 року. Після початку повномасштабного вторгнення РФ служив на Київщині. Згодом, як оператор дрону, брав участь в операції зі звільнення Білогорівки на Луганщині.

"Після закінчення бойових дій в Києві нам дали коптера на кожний підрозділ. Командир вибрав мене, щоб я навчався. Один день теорію, а далі все практика. Це було під Білогорівкою. Основне – це знайти техніку. Ми були під лісом, далі – річка. Ретельно передивлялися всі поляни, бо може бути міномет, артилерія", – розповідає Володимир Левчук.

Поїхати на військові навчання до Німеччини захисникові запропонували після повернення зі Сходу. Каже, що таку можливість пропустити не міг.

"Це було за місяць до того, як мали їхати. Я ще ні разу за кордоном не був, тому було цікаво", – каже Володимир.

Нацгвадієць "Червоної Калини" розповів про навчання на авіабазі у Німеччині
Фото надав Володимир Левчук.

За його словами, навчання складалися із трьох етапів.

"Перший тиждень – курс лідерства сержанта, поводження з підлеглими. Другий тиждень – тактика. Тренували захоплення будівлі, де може бути ворог. Третій тиждень для мене був найцікавішим. Це була тактична медицина, по системі MARCH", – каже захисник.

Навчали українських оборонців американські інструктори, офіцери та сержанти із досвідом бойових дій.

"В них більш розгорнутий курс лідерства сержанта, а тактика і тактична медицина – то я би не сказав, що ми дуже відстаємо від них. Ми рухаємось разом із ними".

Спілкувались за допомогою перекладачів-українців, які живуть у Сполучених Штатах.

"Коли тільки приїхали, нам виписували пропуски на цю базу. Підійшов американець і почав говорити з нами українською мовою, лише з акцентом. Мене це дуже здивувало. Мені подобалось ставлення до нас. Вони нас розуміють, що у нас іде війна, постійно нас підтримують. Досі списуємось, кидаємо меми, сміємось".

Лідерство, тактика та медицина: боєць "Червоної Калини" розповів про навчання на авіабазі у Німеччині
Фото надав Володимир Левчук.

Володимир розповідає, що після закінчення навчань українці та американці обмінялись подарунками.

"Це значок про закінчення академії повітряних сил США. Дали його нам після закінчення курсу разом із сертифікатом. Сказали, що можна його носити з гордістю. В мене був бойовий прапор, який дружина купила й вислала на схід. Ми з хлопцями на ньому розписалися, побажання, від кого. Віддав їм цього прапора, хоча він був для мене дуже важливий. Хотів, щоб американці також про нас не забували. Дивилася на цього прапора і згадували нас", – розповідає Володимир Левчук.

Нині Володимир на реабілітації. Багато часу проводить із дружиною та 8-місячною донечкою. Набирається сил перед поверненням до служби.

Читайте також

  • "Україна або вільна, або безлюдна", – історія бійця Сил спеціальних операцій ЗСУ із Вінниці
  • Нацгвардієць з Вінниці готується до ІІІ Європейських Ігор в Польщі
На початок