У Слатиному на Харківщині обстрілами повністю знищено понад 200 будинків

У Слатиному на Харківщині обстрілами повністю знищено понад 200 будинків

У Слатиному на Харківщині обстрілами повністю знищено понад 200 будинків
Жителька Слатиного на Харківщині поряд зі зруйнованим російськими обстрілами будинком. Квітень 2023 рік. Фото: Суспільне Харків

У Слатиному Дергачівської громади, яке перебувало в окупації до вересня 2022 року, внаслідок війни знищені 210 будинків, ще близько 1200 пошкоджені. Жителі селища, яким немає де жити, переселилися до санаторіїв та будинків відпочинку.

Як живе деокуповане Слатине, Українському Радіо Харкова розказав староста Слатинського старостинського округу Євген Івахненко. Далі — пряма мова.

Зруйноване житло та інфраструктура

До вторгнення у нас було 2280 домоволодінь: 210 знищено повністю, а пошкоджено — близько 1200.

В оцих 210 будинків, які повністю зруйновані, звісно, власники залишились без житла. Вони живуть в санаторіях, в будинках відпочинку поки що. Але чекаємо на рішення президента та Кабінету Міністрів по сертифікатах вже на придбання житла.

До вторгнення наше населення 6,5 тисяч людей було. Зараз, з тими людьми, які повернулись, 1200 людей.

Школа зруйнована, клуб пошкоджений. Амбулаторія теж була пошкоджена, а завдяки волонтерській допомозі вдалося дах відремонтувати та вікна повставляти.

Школу, уже пройшов тендер, збираються відновлювати, тому приїхали ті архітектори, які виграли тендер, сказали, що нема сенсу закривати контури, тому що там все буде перероблятися.

Потреби громади

Гуманітарної допомоги в продуктових наборах вистачає вдосталь, а будівельних матеріалів, звісно, не вистачає, бо дуже багато пошкоджень в селищі, і люди готові й самі вже починати рятувати свої домівки, закривати, ремонтувати, але будматеріалів мало. Найближчий будівельний магазин — в місті Дергачі, у нас поки не повідкривались.

Слатине після деокупації
Наслідки російських обстрілів Слатиного на Харківщині. Квітень 2023 рік. Фото: Суспільне Харків

Дуже багато заявок. Пошкоджені дахи — 800 будинків, а будинків з пошкодженими вікнами близько півтори тисячі.

Транспортна галузь

Електрички залізниця запустила, вони ходили до Дергачів, а далі люди пересідали на дизель-вагончик. Тому що у нас повністю знищена залізнична електромережа, немає можливості ходити електричкам.

Слатине, вокзал
Вокзал у селищі Слатине Дергачівської громади. Фото: Суспільне Харків

Як стало тихіше, люди стали повертатися, відновлювати свої будинки й, звісно, потреба зростає, в дизельний цей вагончик вони не влазять. Тому на даний час зупинили повністю залізничне сполучення, і йде повністю відновлення електромережі, й до нашого населеного пункту найближчим часом вже піде велика електричка.

Світло, газ, вода

Централізованого водопостачання в нас в селищі не було. У нас у всіх або приватні свердловини або громадські колодязі на вулицях. Газопостачання відновлено повністю.

Читайте також: Енергетики повністю заживили деокуповане Слатине на Харківщині

З настанням весни більше людей стало повертатися — всі ж намагаються врятувати свої домівки, наводити лад на подвір'ях. Розпочали вивіз сміття і з травня вже буде на постійній основі.

Замінування

Мінна небезпека лишається, вона в нас на першому плані. Знаходять і майже щодня сапери знищують боєприпаси. Знаходять і "пелюстки", знаходять і касетні боєприпаси нерозірвані. Навколо селища територія досі замінована, і розтяжки знаходять, тобто міна небезпека дуже висока.

Читайте також

"У громаді працює один магазин": як живуть люди у деокупованих Липцях та прикордонних селах поруч

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

Вибір редакції

На початок