Рівень води у річці Дніпро у Києві підвищився на 1 сантиметр — КМВА

Рівень води у річці Дніпро у Києві підвищився на 1 сантиметр — КМВА

Рівень води у річці Дніпро у Києві підвищився на 1 сантиметр — КМВА
Водопілля в Києві. Фото: Суспільне

Станом на 9:30 2 травня рівень води в річці Дніпро у Києві біля моста "Метро" становить 9 297 см (за Балтійською системою висотПрийнята в СРСР у 1977 році система абсолютних висот). Температура води +13°C. В порівняні з минулим днем рівень водопілля підвищився на 1 сантиметр. Про це повідомив у Telegram начальник Київської міської військової адміністрації Сергій Попко.

"Спостерігається стабілізація рівня води, без суттєвих підйомів. Прогноз динаміки рівня весняного водопілля на річці Дніпро в межах Києва залежить від роботи Київської та Канівської ГЕС. Аварійних підтоплень по місту Києву не зафіксовано. Рівень небезпеки гідрологічних явищ залишається І (жовтий)",— каже Попко.

За його словами, утримується затоплення заплави шаром близько 45-47 см. Залишаються підтопленими заплавні території: острови у парку "Муромець", "Гідропарк", Труханів острів, Галерна затока, Корчувате, приватні ділянки в районі Осокорків.

Промислові об’єкти і житлові масиви міста поза загрозою підтоплення,— зауважили у КМВА.

Що відомо про підтоплення Києва та області

У Києві та деяких районах Київщини тривають підтоплення дачних будинків та присадибних ділянок, які знаходяться поруч із берегом Дніпра.

Це пов'язано із весняним водопіллям через Київську ГЕС, пояснили в Укргідрометцентрі, а також тоді оголосили ІІ рівень небезпеки – помаранчевий.

У Києві 25-26 квітня зафіксували зростання рівня води у Дніпрі після тижневого спаду.

Протягом останніх днів минулого тижня фіксувалося збільшення рівня води в річці. Голова КМВА Сергій Попко попереджає, що можлива друга хвиля водопілля в регіоні на початку травня.

Станом на ранок 1 травня рівень води в річці Дніпро у Києві не змінився, він становив 9 296 см біля моста "Метро", так само, як і напередодні. 30 квітня, рівень води збільшився на 5 см, а перед цим, 29 квітня, він збільшився на 1 см.

Читайте також

Зелені зони замість МАФів: у КМДА розповіли, як поліпшуватимуть благоустрій столиці

433 день повномасштабної війни Росії проти України. Текстовий онлайн

На початок