Підземні переходи у Полтаві підтоплює: чи планують ремонт

Підземні переходи у Полтаві підтоплює: чи планують ремонт

Підземні переходи у Полтаві підтоплює: чи планують ремонт
Суспільне Полтава

У підземному переході у Полтаві на вулиці Європейській, який підтоплює, відкачують воду. Про це розповів заступник голови Полтавської громади Валерій Пархоменко. Нині, за його словами, ситуацію із переходом на цій вулиці, а також на Маршала Бірюзова, який теж підтоплює, в міській раді контролюють, однак поточний ремонт поки не планують.

Один із виходів із підземного переходу у Полтаві на вулиці Європейській – залитий водою. На вході до нього – обмальовані стіни та бруд. Пів року тому у ньому робили ремонт.

"Він був дуже занедбаний, потім його, ніби як почали ремонтувати, але, мабуть, на чомусь зупинилися. А от недавно тут почався, мабуть, купальний сезон. Обходити через перехід, який біля «Сільпо», - каже полтавець Євген Чорний.

Підземні переходи у Полтаві підтоплює: чи планують ремонт
Вхід до підземного переходу в Полтаві. Суспільне Полтава

"Перед ремонтом дуже багато води також було – дощі ж були, зрозуміло, і неможливо було спускатися взагалі. Тут було багато малюнків на стінах – дуже огидних. Якби не ця вода – то гарний перехід. Можна переходити, все добре. Доводиться вертатися, в інший перехід іти", - говорить полтавка Єлизавета Тімченко.

У міській раді про ситуацію з підтопленням та брудом знають, говорить Валерій Пархоменко. Однак поточний ремонт нині не планують.

"Там в автоматичному режимі працює насос. Коли підіймається рівень води, він вмикається і починає відкачувати. Невідрегульований був «поплавок» – технічно. Ми зробили заміри, щоб, як тільки вода підіймається – одразу він вмикався. І друге – туди зараз безхатченки збираються. Вони забили спеціально ливнівки сміттям. Ми зв’язалися з поліцією, попросили, щоб вони також контролювали ситуацію", - каже заступник голови Полтавської громади Валерій Пархоменко.

Підземні переходи у Полтаві підтоплює: чи планують ремонт
Підтоплений підземний перехід в Полтаві. Суспільне Полтава

Ремонтували восени 2022-го і підземний перехід на вулиці Маршала Бірюзова. Нині тут майже немає освітлення, сморід та бруд. На підлозі – вода. Часами перехід також затоплює, каже Андрій Борщаненко.

"Через дорогу бігали, поперед машинами. Або переходити треба на перехрестя і там – по світлофору. Не було тут ремонту, коли магазин був, тут був порядок. А після того, як війна почалась, магазин «ліквідували», «шубу» (декоративна штукатурка – ред.) нанесли і все. Це і весь ремонт", - говорить полтавець Андрій Борщаненко.

"Підтікав регулярно. Але поки тут були торгові точки, весь час прибиралося тут. А останнім часом – сирість, волога, а може ще дощі, ґрунтові води – але тут ще терпимо", - розповіла жителька Анна Крайник.

Підземні переходи у Полтаві підтоплює: чи планують ремонт
Стан підземного переходу в Полтаві. Суспільне Полтава

Нині обидва переходи ніхто не орендує, повідомили Суспільному у пресслужбі міської ради.

"Світильники – вже один ряд зірвали, а на цих вихідних і другий ряд зірвали. Що б ми не робили – там все рівно будуть приходити варвари і все розбивати. Відремонтуємо – його через місяць знову розвалять. Ми можемо безкінечно робити ремонти у цьому підземному переході", - розповів заступник голови Полтавської громади Валерій Пархоменко.

Як повідомляв Суспільному раніше Валерій Пархоменко, на ремонт обох підземних переходів із бюджету громади спрямували понад 2 мільйони 200 тисяч гривень.

Читайте також

Утримувати підземні переходи – дорого, – думка полтавського урбаніста

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок