Землі пам’ятки археології Великого Ходосівського городище повернули із приватної власності

Землі пам’ятки археології Великого Ходосівського городище повернули із приватної власності

Землі пам’ятки археології Великого Ходосівського городище повернули із приватної власності
Фото: Офіс Генпрокурора

Суд повернув у державну власність майже 14 га земель історико-культурного призначення на Київщині. На них розташоване оборонне укріплення "Змієві вали" пам’ятки археології національного значення "Городище "Велике Ходосівське".

Про це повідомляє Офіс Генпрокурора.

Історична пам’ятка знаходиться в Обухівському районі Київської області. Прокурори довели, що сільськогосподарське підприємство незаконно оформила землі у приватну власність.

Правоохоронці нагадали, що "Городище "Велике Ходосівське" – одне з городищГородище — місце, де збереглися рештки укріпленого поселення, або знайдені сліди під час розкопок, де колись був город.-гігантів лісостепової України середини І тис до н. е. Воно є надбанням українського народу та невідтворним джерелом інформації про його зародження, формування, розвиток.

А стародавня оборонна споруда "Змієві вали" Скіфського часу продовжувала виконувати свої функції у період Київської Русі та під час оборони Києва в 1941 році.

"Багатовікові пам’ятки допомагають захищати державу і під час збройної агресії РФ проти України. За інформацією військових, такі фортифікаційні споруди дали змогу зупинити наступ окупантів на південь від Житомирської траси у березні 2022 року", — йдеться в повідомленні.

Що відомо про повернення державі землі на Київщині

Київська обласна прокуратура через суд повернула державі понад 950 га землі на Білоцерківщині вартістю більше 155 млн грн.

У власність держави повернули ділянку ландшафтного заказника "Бориспільські острови" на Київщині, вартість якої понад 200 мільйонів гривень.

Білоцерківська прокуратура через суд вимагає повернути державі земельну ділянку лісового фонду площею понад 28 га вартістю понад 1,9 млрд грн. Вона незаконно зареєстрована на приватне товариство.

Господарський суд Київської області скасував рішення про державну реєстрацію прав на земельні ділянки Фастівщини, вартість яких понад 900 мільйонів гривень.

Уродженці Київської області повідомили про підозру щодо незаконного заволодіння і продажу трьох земельних ділянок у Києві на території масиву Биківня. Слідство встановило, що законним власникам земельних ділянок завдано шкоду на суму майже 2 мільйони гривень.

Читайте також

Розгляд справи щодо усунення перешкод у користуванні майном Лаври перенесли

В Україні набули чинності нові правила держреєстрації бізнесу — Нотаріальна палата

Вибір редакції

На початок