У відповідь на звернення 14 депутатів Ломако скликає позачергову сесію Чернігівської міськради

У відповідь на звернення 14 депутатів Ломако скликає позачергову сесію Чернігівської міськради

У відповідь на звернення 14 депутатів Ломако скликає позачергову сесію Чернігівської міськради
ФОТО: Суспільне Чернігів

Виконувач обов'язків міського голови Чернігова Олександр Ломако підписав розпорядження про скликання на 2 травня позачергової сесії міської ради. На пленарному засіданні розглядатимуть земельні питання, які не встигли розглянути 30 березня, під час останньої сесії, та заслухають звіти начальника управління освіти Василя Білогури, керівника КП "Чернігівводоканал" Сергія Малявка та керівника Чернігівської ТЕЦ Дмитра Аркатова.

Зробив він це у відповідь на звернення 14 депутатів міської ради. 1 травня, на Facebook-сторінці депутатки міської ради від фракції "Європейська солідарність" Марини Рейко з’явився текст звернення до Олександра Ломака, із закликом провести сесію та проголосувати за земельні питання, згідно з чинним законодавством.

За словами Рейко, у квітні сесія не відбулась, і це порушення законодавства України. Про це вона сказала у коментарі Суспільному.

Марина Рейко
Марина Рейко. ФОТО: Суспільне Чернігів
"За вимогою Закону України про місцеве самоврядування, сесії міської ради мають збиратись не рідше одного разу у квартал по загальних питаннях, і не рідше одного разу в місяць по земельних. Земельні питання останнього разу розглядались в січні, коли мер (Владислав Атрошенко, — ред.) ще був не відсторонений. На сесію в березні мене взагалі не покликали, про що було звернення в правоохоронні органи й подана заява до суду про визнання протиправним і нечинним рішенням (нормативно-правового акта) суб’єкта владних повноважень. Сесію у квітні не збирали взагалі, обґрунтування депутатам не надходило".

Документ підписали 14 депутатів з фракцій "Європейська солідарність", "Наш край", "Слуга народу" та колишньої фракції ОПЗЖ. Позафракційний депутат Віталій Голець розповів у телефонній розмові Суспільному, що ніяких пояснень, чому сесія у квітні не відбулась, від міської влади не отримував.

Віталій Голець
Віталій Голець. ФОТО: Суспільне Чернігів
"На жаль, не отримував, не знав чим вони мотивуються. Ну міська рада існує в умовах монобільшості. Це така формула у них поведінки. Хоча вони на всіх кутах кричать про те, що вони за демократію, але зовсім немає нічого спільного з демократією і місцевим самоврядуванням в цілому".

Представник фракції "Наш край" Віктор Бистров, повідомив, що сесію потрібно провести на початку травня.

Віктор Бистров
Віктор Бистров. ФОТО: Челайн
"Якщо не було можливості скликати сесію на кінець квітня, значить, вони повинні були скликати її на початок травня".

Олена Стрілець, депутатка міської ради від партії "Слуга народу" розповіла, що підписала звернення, щоб розглянули не лише земельні питання, а й нагальні.

Олена Стрілець
Олена Стрілець. ФОТО: Фейсбук-сторінка Олени Стрілець
"Я б дуже хотіла послухати представників «‎Технова», для того, щоб ми все-таки від них, змогли послухати ту інформацію, яку вони вважають за потрібне донести саме депутатам. Це було моє прохання. Я не бачила фінальних варіантів, я поставила підпис, але не бачила які саме питання, по факту, були записані. Мені дуже хотілося, щоб моє питання теж там було".

Серед 14 депутатів, які підписали звернення був і позафракційний Павло Гармаш, який раніше просив позбавити його мандата, і за 2022 рік не відвідав жодної сесії міської ради. У телефонній розмові Суспільному Гармаш повідомив, що зараз перебуває за кордоном та проходить медогляд.

Виконувач обов'язків міського голови Чернігова Олександр Ломако записав відеозвернення, в якому прокоментував звернення 14 депутатів.

Олександр Ломако
Олександр Ломако. ФОТО: Суспільне Чернігів
"У зверненні вони просять розглянути земельні питання, по яких депутати не ухвалили рішення під час минулої сесії, яка попри перешкоджання та тиск відбулася 30 березня. Пам‘ятаєте, як через виклики на допити, мінування приміщення та тримання на блокпостах депутати все ж зібралися та проголосували важливі для громади рішення. 14 депутатів просять мене скликати сесію. Я щиро радий їхньому бажанню повернутися до виконання своїх обов‘язків в сесійній залі Чернігівської міської ради, яке вони висловили письмово. Переконаний, що бажання працювати — чудова ідея".

Також у відеокоментарі Ломака йдеться, що він не бачить сенсу відкладати земельні питання, враховуючи, що всі проєкти рішень депутати отримали завчасно, ще напередодні минулої сесії, їх розглянули постійні депутатські комісії.

"Треба просто прийти та підтримати. І це вже відповідальність ініціаторів сесії, які збирали підписи під проханням її провести", — сказав Ломако.

Нагадаємо, в Чернігівській міськраді 42 депутати. 26 із них представляють фракцію "Рідний дім" відстороненого міського голови Владислава Атрошенка.

Читайте також

Борг 2,3 млрд грн, прохання провести держаудит та позов до суду: як проходить процес припинення оренди Чернігівської ТЕЦ

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

Вибір редакції

На початок