Навесні активізуються клопи. Як з ними боротись – поради головної санітарної лікарки Кіровоградщини

Навесні активізуються клопи. Як з ними боротись – поради головної санітарної лікарки Кіровоградщини

Навесні активізуються клопи. Як з ними боротись – поради головної санітарної лікарки Кіровоградщини
Клоп постільний (блощиця постільна). Фото: Wikipedia

З настанням тепла активізуються клопи в помешканнях. Ці комахи не переносять інфекційних хвороб. Водночас їхні укуси впливають на людей по-різному. В однієї людини повністю відсутні ознаки укусу. В іншої виникає алергічна реакція. Про це Суспільному розповіла головна санітарна лікарка Кіровоградської області Надія Оперчук.

Постільні клопи – це невеликі, плоскі безкрилі комахи червонувато-коричневого кольору, розміром від одного до семи міліметрів (це розмір від кунжутного до яблучного насіння). Вони активні вночі й харчуються кров’ю людей, поки ті сплять.

"Ці паразити переважно розміщуються колоніями поруч зі спальним місцем людини. Їх можна знайти у швах матраців, пружинних підставах ліжок, диванних спинках, комодах, тріщинах й щілинах у підлозі, за шпалерами", – говорить Надія Оперчук.

Клопи можуть проникати у помешкання від сусідів через вентиляцію й розетки. Також інколи люди самі заносять комах з вулиці на одязі й з речами (це буває після мандрівки й ночівлі в потягах і готелях) або зі старими меблями.

Про клопів Суспільному розповіла кропивничанка Олександра. Попросила не називати її прізвище. Зі слів жінки, комахи покусали її лежачого родича. "Він жалівся на укуси. Ми довго не могли зрозуміти, у чому річ. Потім дідуся перенесли в інше місце. За диваном і картиною знайшли комах. Визначили, що це клопи. Побризкали їх аерозолем".

За словами Надії Оперчук, щоб позбутися постільних клопів, потрібно діяти швидко, бо ці комахи швидко розмножуються. Для боротьби з ними найчастіше використовують хімічні засоби.

"Проте при їх застосовуванні треба дотримуватись інструкцій через те, що ці препарати можуть бути небезпечні для домашніх тварин і людей. Краще застосовувати обробку гарячим паром. Він повністю знищує комах. Це дієвий і швидкий засіб, але для цього варто викликати спеціальну службу".

Зі слів Надії Оперчук, боротьбою з клопами на Кіровоградщині займаються дезінфектори Кіровоградського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

Також вона розповіла, що в області торік було одне звернення від людей, які захотіли обробити помешкання від клопів. Цього року ніхто не звертався.

Читайте також

  • Перший випадок з початку року. У Кропивницькому інфікований кліщ вкусив дитину
  • На Кіровоградщині зареєстрували перший смертельний випадок від малярії. Як запобігти хворобі
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок