В Україні набули чинності нові правила держреєстрації бізнесу — Нотаріальна палата

В Україні набули чинності нові правила держреєстрації бізнесу — Нотаріальна палата

Малий бізнес, кав'ярня
Малий бізнес, кав'ярня. Фото: Суспільне Вінниця

З 1 травня 2023 в Україні діятимуть нові правила державної реєстрації ФОПів, юридичних осіб та громадських формувань.

Про це повідомляє пресслужба Нотаріальної палати України.

"1 травня 2023 року набирає чинності наказ Міністерства юстиції України від 29 березня 2023 року № 1158/5 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства юстиції України". Документом затверджено нові форми заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань", — йдеться у повідомленні.

Також внесено зміни до Вимог до написання найменування юридичної особи, її відокремленого підрозділу, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, крім організації профспілки (затверджених наказом МЮУ від 05.03.2012 № 368/5).

Окрім того, внесено зміни до Порядку державної реєстрації юросіб, ФОПів та громадських формувань, що не мають статусу юрособи, згідно із якими при поданні заяви в електронній формі у випадку, якщо відповідно до закону для державної реєстрації передбачено подання копії документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство (підданство) особи, яка є кінцевим бенефіціарним власником юрособи, до заяви долучаються електронні копії таких документів, виготовлені шляхом сканування з накладенням кваліфікованого електронного підпису заявника.

"Дана норма приведена у відповідність до пункту 19 частини першої статті 17 Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» в редакції Закону від 06.09.2022 № 2571-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення регулювання кінцевої бенефіціарної власності та структури власності юридичних осіб", — зазначається у повідомленні.

Читайте також

Тюльпани, хризантеми, троянди: переселенка Лілія Козлова у Франківську створює зефірні квіткові букети

За програмою "єРобота" українці отримали понад 4 тисячі грантів на розвиток бізнесу

Бізнес під час повномасштабної війни: як адаптувалися підприємці з Харкова та області

Планує просувати продукцію на українському ринку: як ветеран АТО розвиває у Вінниці "часниковий" бізнес

Вибір редакції

На початок