У Полтавській ТГ завершили прийом пропозицій на перейменування вулиць III черги

У Полтавській ТГ завершили прийом пропозицій на перейменування вулиць III черги

У Полтавській ТГ завершили прийом пропозицій на перейменування вулиць III черги
Фото: Суспільне Полтава

У Полтавській громаді завершили прийом пропозицій щодо перейменування 65 вулиць третьої черги. За два тижні охочі надіслали до 5 тисяч ініціатив, розповіла фахівчиня комунальної організації "Інститут розвитку міста" Анна Воробйова. За її словами, пропозиції мають опрацювати та передати робочій групі.

1 травня завершився прийом пропозицій щодо перейменування 65 вулиць та провулків у Полтавській громаді, які названі на честь російських та радянських митців і науковців. Це 55 – в обласному центрі та 10 у старостинських округах. Свої ініціативи охочі могли подавати протягом двох тижнів – від 17 квітня.

У Полтавській ТГ завершили прийом пропозицій на перейменування вулиць III черги
У Полтавській ТГ завершили прийом пропозицій на перейменування вулиць. Фото: Суспільне Полтава

Свою пропозицію щодо перейменування вулиці у Полтаві, яка названа на честь російського дипломата, письменника та драматурга Олександра Грибоєдова запропонував Валерій Левченко.

"Моя пропозиція була Івана Перлика. Тому що це відомий діяч, але він був трохи забутий. Це організатор антибільшовицького повстання, старшина армії УНР. На мою думку, нам потрібно починати з таких персон, які зробили величезний вклад в історію українського становлення держави. Не забувати про старих і міксувати з новими так би мовити", — каже житель Полтави Валерій Левченко.

У Полтавській ТГ завершили прийом пропозицій на перейменування вулиць III черги
Одна із вулиць, яку перейменують. Фото: Суспільне Полтава

Валерій онлайн подав десяток пропозицій щодо нових назв вулиць, які розташовані неподалік від його дому.

"Головка, Добролюбова, Пушкіна, Софії Ковалевської, багато різних вулиць подавав. Головка на Данила Галицького. Олександра Петлюри, це брат Симона Петлюри, я подавав, але комісія може перекинути на різні вулиці, на Софії Ковалевської я подавав", — додав житель Полтави Валерій Левченко.

"Орієнтовно ми можемо сказати, що пропозицій ми отримали приблизно до 5 тисяч. Але усі ці пропозиції ми опрацьовуватимемо і передаватимемо їх робочій групі. Робоча група зможе проаналізувати і конкретно визначитися з пропозиціями, які потраплять згодом на голосування. Те, що ми на сьогодні встигли опрацювати, це активно подавалися на вулицю Пушкіна, на вулицю Головка, провулок Тимірязєва. На ці вулиці подавали свої заяви матері загиблих воїнів України", — говорить фахівчиня комунальної організації "Інститут розвитку міста" Анна Воробйова.

Що відомо

  • Питання щодо перейменування вулиць у Полтавській міськраді почали розглядати від червня 2022-го. А приймати пропозиції щодо зміни назв – через два місяці.
  • 16 грудня завершили голосування щодо перейменування 71 топоніма першої черги. До цього долучилися понад 7,5 тисяч мешканців громади. Нові назви для 71 топоніма у Полтавській громаді не могли затвердити бо 22 лютого не відбулася сесія міської ради.
  • 17 січня у Полтаві почали обговорення варіантів перейменування вулиць другої черги. А 9 березня визначили термін голосування.
  • Усього у Полтавській громаді планують перейменувати близько п’яти сотень вулиць. Робити це будуть у кілька черг.

Читайте також

Вибір редакції

На початок