"Я для сина супергерой": у Львові 24-річному захиснику встановили біонічний протез руки

"Я для сина супергерой": у Львові 24-річному захиснику встановили біонічний протез руки

"Я для сина супергерой": у Львові 24-річному захиснику встановили біонічний протез руки
Фото: Суспільне Львів

У реабілітаційному центрі "Незламні" військовому встановили біонічний протез руки. 24-річний Олександр втратив праву руку, коли боронив Україну на Бахмутському напрямку. Про це повідомили у Першому ТМО Львова.

Олександр Філіпов із Київської області. У військовій справі з 17 років.

"Як раз було загострення в Україні. Спрацював патріотизм, захотілося стати військовим. Тільки виповнилось 17 років — вступив до Львівської академії, де навчався 4 роки управлінню танкових підрозділів. Після закінчення потрапив у першу танкову бригаду, де служив з 2019 року і до нині", — розповідає офіцер ЗСУ Олександр Філіпов.

Зараз Олександру 24. Чоловік брав участь у звільненні Чернігівщини, захищав у Україну на Запорізькому напрямку, а згодом — на Донеччині.

У Львові 24-річному захиснику встановили біонічний протез руки
Захисник України Олександр. Фото: Перше ТМО Львова

Під час звільнення одного із сіл біля Сіверська, що у Бахмутському районі, кулемет танка, в якому їхали бійці, заклинив. Олександр вибрався з машини, щоб його перезарядити, тоді у танк влучила міна. Чоловік отримав множинні поранення: багатоуламкові пошкодження боку, поламані ребра, пробиті легені. Побратими надали Олександру домедичну допомогу.

"Відсікло майже повністю. Рука висіла на клаптику шкіри та клаптику флісової куртки, яка була на мені. Джгут мені наклав навідник", — розповідає Олександр.

Потім у Краматорську йому ампутували руку. Далі — низка операцій у лікарнях Дніпра та Києва. У Львові у центрі Незламні Олександру встановили біонічний протез. Він дає можливість відновити дрібну моторику.

"Для того, щоб біонічну руку перемкнути між режимами, треба подати імпульс: короткий або довгий. Олександр добре з цим справляється. В нього хороші сигнали в м'язах, датчики їх добре реєструють. Відповідно, в нього немає складнощів для того, щоб користуватися рукою в побуті", — говорить протезист Назар Багнюк.

У Львові 24-річному захиснику встановили біонічний протез руки
Військовослужбовець Олександр разом із протезистом Назаром Багнюком. Фото: Перше ТМО Львова

Військовий навчився керувати протезом та знову повертається до ЗСУ.

"Я з юності пов'язаний з військовою справою. Дуже хочу залишитись у ЗСУ, працювати і допомагати захищати нашу країну. Навіть без руки я зможу навчати, в мене є певний досвід в бойових діях. Дещо намагатимусь робити для найшвидшого вигнання їх з нашої території", — говорить Олександр.

"Я для сини супергерой": у Львові 24-річному захиснику встановили біонічний протез руки
Фото: Перше ТМО Львова

Біонічний протез захисник отримав завдяки компанії з розробки інтегральних мікросхем Renesas Electronics в Україні.

"Наша компанія виділяє певний бюджет на новорічні подарунки для працівників. І ми вирішили, що краще ці гроші скерувати на добру справу. Ми знали, що гроші будуть направлені захиснику, але не знали кому саме. Сьогодні ми з Олександром зустрілися вперше. Дуже приємно бачити людину, яка дивиться у майбутнє та будує плани", — каже директор компанії Дмитро Яцюшка.

Попри травму Олександр продовжує займатися спортом. Чоловік грає у футбол. А вдома на нього чекає родина: дружина та п'ятирічний син.

"Син дуже зрадів. Йому подобаються супергерої і тепер я для нього свій супергерой", — додає Олександр.

Читайте також

У Львові встановили протез 13-річному сину захисника України

У Львові пацієнту встановили протез за 4 години

У Львові вперше в Україні вживили протез прямо в кістку: що відомо про пацієнта

Вибір редакції

На початок