Де у Харкові більше шансів інфікуватися коронавірусом — представниця лабцентру

Де у Харкові більше шансів інфікуватися коронавірусом — представниця лабцентру

Де у Харкові більше шансів інфікуватися коронавірусом — представниця лабцентру

Основним джерелом розповсюдження вірусу у Харкові вважають транспорт. Про це розповіла представниця Харківського лабцентру Неля Новіцька в ефірі Українського радіо Харків.

За її словами, люди часто не вдягають маски у громадських місцях, зокрема у транспорті. А пацієнти, які потрапляють у лікарні з позитивним COVID-тестом, часто не пов'язують хворобу із інфікованими "контактними особами". Тому, найімовірніше, інфікуються у місті:

"За результатами епідрозслідування, ми спостерігаємо таку картину, що найтяжчі випадки трапляються з пацієнтами, які не є контактними з існуючими випадками... Неозброєним оком видно, що багато хто з харків'ян не використовує засоби індивідуального захисту під час відвідування громадських місць і при пересуванні громадським транспортом. І ми вважаємо, що це є основним джерелом розповсюдження захворювання у місті Харкові."

Відповідно до постанови Кабміну, відповідальність за контроль щодо носіння масок і заповненості транспорту тільки за кількістю сидячих місць покладається на перевізників.

За останні два тижні, каже Новіцька, збільшилася кількість тяжких хворих віком близько 50 років.

Щодо того, чи можуть сімейні лікарі впливати на виявлення вірусу, відпрацювання контактних людей, Новіцька каже, що перш за все звертатися до лікарів мають самі пацієнти:

"За контактними особами лікарі повинні спостерігати й вони, швидше за все, це роблять. Але якщо людина не звертається, то це особиста відповідальність громадян. І всі повинні знати, що при найперших симптомах захворювання, треба звертатися до лікаря".

До симптомів коронавірусної інфекції Новіцька відносить підвищення температури, слабкість, зі специфічних симптомів — втрату смаку, сухий кашель, біль за грудиною та будь-які легеневі симптоми.

Новіцька каже, зараз лабцентр працює на межі можливостей щодо ПЛР-тестувань. Тому скринінг роблять за вказівками лікарів, якщо пацієнт має підозру або мав контакт із хворим. Робити більше тестів не дозволяє апаратура:

"Кількість досліджень, які ми на сьогодні проводимо... Ми не можемо провести більше, тому що наша наявна апаратура не впорається".

У пресслужбі облдержадміністрації повідомили, що за 6 липня лабцентр провів 375 ПЛР-досліджень, які є остаточними у визначенні або спростуванні діагнозу COVID-19.

За словами Новіцької, тестів у лабцентру вистачає.

"Ми не радимо відвідувати будь-які громадські місця з великою кількістю людей. Не ходити без нагальної потреби до магазинів, до розважальних закладів, до кінотеатрів".

Читайте також: У Харкові заборонили роботу кінотеатрів на наступний день після того як вони відкрилися.

Що відомо

  • Станом на 7 липня відсоток виявлення випадків інфікування COVID-19 становить 11,47%, нормою вважається показник менший за 11%. Напередодні протягом дев’яти діб Харківська область була не готова до послаблення карантину.
  • 3 липня у Харкові посилили карантин. Тоді ж на засіданні комісії Неля Новіцька говорила, що саме у Харкові реєструється найбільше хворих на коронавірус в регіоні: жителі не дотримуються маскового режиму і соціальної дистанції.
  • 19 червня в ефірі Суспільного Олексій Кучер заявив, що лікарі первинної ланки у місті не допрацьовують випадки COVID-19. Про не достатню активність міста Кучер також говорив у недавніх інтерв'ю, які вийшли 13 червня і 23 червня.
  • Заступниця міського голови з питань охорони здоров'я Світлана Горбунова-Рубан вважає безпідставною позицію голови Харківської облдержадміністрації Олексія Кучера, а заступник Андрій Руденко каже, що відповідальність за ситуацію із СOVID-19 у Харкові лежить у першу чергу на самих громадянах та тих, хто контролює карантинні обмеження.
  • Кучер на пресконференції 6 липня, реагуючи на слова Руденка, відзначив покращення у відпрацюванні випадків COVID-19 у Харкові, але не виключає проведення перевірки роботи первинної ланки міста.

Автор: Роман Кривко

На початок