Більше, ніж торік: у Міносвіти розповіли, скільки абітурієнтів зареєструвались для складання НМТ

Більше, ніж торік: у Міносвіти розповіли, скільки абітурієнтів зареєструвались для складання НМТ

Більше, ніж торік: у Міносвіти розповіли, скільки абітурієнтів зареєструвались для складання НМТ
Заступник міністра освіти і науки України Андрій Вітренко. Фото: Уніан

Для участі у складанні національного мультипредметного тесту (НМТ), який цьогоріч замінить зовнішнє незалежне оцінювання, зареєструвалися близько 243 тисяч абітурієнтів.

Про це в ефірі телемарафону на Суспільному розповів Андрій Вітренко, заступник міністра освіти і науки.

"Відповідно до останніх статистичних даних, зареєструвалися на складання НМТ 243 тисячі абітурієнтів. З них в Україні — 220 тисяч, за кордоном — майже 23 тисячі", — розповів урядовець.

За його словами, серед предметів, які можуть обирати абітурієнти для складання іспиту, лідирує історія.

"Що стосується по третьому предмету, який можна обирати, то найбільше зареєструвалися, як ми і прогнозували, на історію — це 133 тисячі, на іноземну мову — близько 80 тисяч, біологія — 33 тисячі, фізика — 5 тисяч, хімія — 3131 людина", — розповів Вітренко.

На думку посадовця, абітурієнти обирають ті предмети, які вони найкраще знають, до яких найкраще готувалися і, які, як вони вважають, є найлегшими.

"Цього року можна вступати в будь-який заклад освіти з будь-яким набором НМТ. Єдине, що будуть впливати вагові коефіцієнти на ту чи іншу спеціальність. Тому, ми впевнені, цим спричинений цей вибір третього предмета, який дозволяється обирати кожному з абітурієнтів", — додав він.

За словами Вітренка, Міносвіти рекомендує дотримуватися розподілу за спеціальностями й спеціалізаціями та обирати ті предмети, які потім знадобляться в реальному житті й у здобутті вищої освіти на території України.

Чиновник Міносвіти розповів, що цьогоріч для складання НМТ зареєструвались більше абітурієнтів, ніж минулого року.

"На це є об'єктивні демографічні особливості. Ми очікуємо збільшення абітурієнтів, спираючись на демографічні процеси, тобто зростання народжуваності. Наразі більшість абітурієнтів хочуть здобувати вищу освіту саме в Україні, повертатися в Україну. Тому активніше реєструються на НМТ", — зауважив Вітренко.

Він додав, що реєструватися для складання іспиту можна з будь-яким набором документів — якщо, наприклад, дитина закінчує школу за кордоном.

"Це може бути і паспорт, і ІНН. Це зроблено для людей, які зараз на тимчасово окупованих територіях, або у яких, можливо, документи втрачені. Якщо випускник закінчив школу, наприклад, у Польщі, у нього є польський документ про освіту, то після вступу до ВНЗ України протягом одного року можна подати на визнання до Державного підприємства "Інформаційний іміджевий центр" свій атестат про повну загальну середню освіту, його визнати, і жодних проблем не буде", — зазначив посадовець.

Читайте також

23 людини загинуло в Умані внаслідок удару РФ, президенти Чехії та Словаччини відвідали Київ. 430 день війни. Онлайн

Вибір редакції

На початок