Звіт голови Тернопільської ОДА не підтримали депутати облради

Звіт голови Тернопільської ОДА не підтримали депутати облради

Звіт голови Тернопільської ОДА не підтримали депутати облради Суспільне Тернопіль

Звіт голови облдержадміністрації Володимира Труша не підтримали депутати Тернопільської облради. За звіт висловилися 14 депутатів зі 41-го, який голосував. Утримались 3, не голосували 24.

На сесії облради Труш прозвітував, як витратили гроші, виділені з початку цього року на фінансування медзакладів, закладів освіти, культури та спорту Тернопільщини. Також він розповів про те, що зробили, щоб запобігти поширенню коронавірусу в області.

Зокрема, на заробітну плату за березень медикам, які працювали з хворими на COVID-19, виділили понад 5 мільйонів гривень з держбюджету, – розповів Труш. За його словами, ще майже 5 мільйонів витратили на функціонування центрів громадського здоров’я, аби вони передавали статистичну інформацію про хворих на коронавірус. На оплату роботи медзакладів – понад 330 мільйонів гривень. Ще 300 тисяч гривень виділили на лікування хворих на коронавірус. І три мільйони 220 тисяч гривень – на закупівлю засобів індивідуального захисту і медикаментів.

"Ми відразу почали вживати всіх карантинних заходів, щоб убезпечитися і перервати ланцюг захворюваності по COVID-19. Як сказав начальник управління охорони здоров’я Володимир Богайчук, ми досягли одного з найкращих показників в Україні. У нас тільки 30 летальних випадків", – сказав голова ОДА.

Звіт голови Тернопільської ОДА не підтримали депутати облрадиСуспільне Тернопіль

Більшість депутатів не підтримали звіт Володимира Труша

Депутати фракції Радикальної партії Олега Ляшка за цей звіт не голосували. Голова цієї фракції Богдан Яциковський прокоментував це рішення так:

"Абсолютно провалена робота з коронавірусом. Ми неодноразово повідомляли про загрози, які можуть бути, про спалахи, які можливі: в Почаївській зоні, на Кременеччині, на Шумщині. Другий момент – медики не були забезпечені всім необхідним".

За словами Яциковського, якби не обласна рада, не депутатський корпус, не ініціатива волонтерів – була б жахлива ситуація:

"Володимир Труш як голова облдержадміністрації, в першу чергу, мав вирішувати ці питання".

Володимир Богайчук від фракції політичної партії "Європейська солідарність" цей звіт підтримав:

"Якщо аналізувати роботу за останніх 3 місяці – наша область є однією з тих областей, де є найбільша кількість хворих лабораторно підтверджених. При цьому, ми єдина область, де найменша кількість летальних випадків".

Суспільне звернулося за коментарем до доктора економічних наук Михайла Лучка. Він прокоментував, як може вплинути на роботу голови ОДА таке голосування в обласній раді щодо його економічного звіту:

"Це йому нічим не загрожує. Його призначав президент і звільняє теж він. Це рішення депутатів облради більше політичне. За 100 днів не можна об'єктивно оцінити роботу голови ОДА".

Адвокат Віталій Сідоров каже, що відповідно до пункту 29 частини 1 статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та статті 34 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" депутати можуть висловити недовіру голові облдержадміністрації:

" У статті 34 йдеться про те, що голови місцевих держадміністрацій щорічно звітують перед відповідними радами з питань виконання бюджету, програм соціально-економічного та культурного розвитку територій і делегованих повноважень".

За його словами, на підставі того, що обласна рада може висловити недовіру голові відповідної місцевої ОДА, президент України приймає рішення і дає раді обґрунтовану відповідь.

Якщо недовіру голові обласної держадміністрації висловили дві третини від складу відповідної ради, президент України приймає відставку голови відповідної місцевої державної адміністрації.

"Якщо ж йдеться про те, що звіт не відповідає статті 43 – це автоматично не тягне за собою ніякого звільнення", – додав Сідоров.

Що відомо:

Володимира Труша президент призначив на посаду голови Тернопільської облдержадміністрації 20 березня. Йому 39 років, народився на Івано-Франківщині. Має вищу освіту. У 2002 році закінчив Національний університет "Львівська політехніка" та Дубенську філію міжнародного університету "Україна". З 2002 по 2008 роки працював у податковій міліції Івано-Франківської області. У 2016-2019 роках займався підприємницькою діяльністю. З листопада 2019 року був головою Рогатинської районної держадміністрації Івано-Франківської області.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди