У Полтаві починають квітувати сакури

У Полтаві починають квітувати сакури

У Полтаві починають квітувати сакури
Суспільне Полтава

У Полтаві почали квітнути сакури. Зокрема, на вулиці Раїси Кириченко, а також в ботанічному саду. Як розповіла Суспільному завідувачка навчальної лабораторії ботанічного саду полтавського педуніверситету Антоніна Дзюбаненко, розквітати сакури цьогоріч почали пізніше, ніж зазвичай через низькі температури.

10-річний Михайло Сорока з Полтави живе на вулиці Раїси Кириченко у Полтаві.

"Завжди виходжу надвір і дивлюся на дерева, яка краса. Буває фотографуюся з друзями або з мамою і з татом. Вчора вони тільки почали розквітати", - каже полтавець Михайло Сорока.

На вулиці – п’ять сакур із рожевим цвітом. Під деревами фотографуються люди. Прийшла сюди і Діана Зубко.

У Полтаві починають квітувати сакури
Полтавці фотографуються біля сакур. Суспільне Полтава

"Минулого року ми гуляли тут зі старшим сином і бачили це красиве цвітіння. Але минулого року тут було дуже багато людей, всі фотографувалися, а цього року, може, тому що холодніше – менше (людей – ред.). Вирішила просто прогулятися, глянути, що цього року. І тут така краса неймовірна", - каже полтавка Діана Зубко.

Цьогоріч сакури розквітли пізніше, ніж торік через погоду. Про це Суспільному розповіла завідувачка навчальної лабораторії ботанічного саду Полтавського педуніверситету Антоніна Дзюбаненко.

Починають квітувати ці дерева і в ботанічному саду. Сакура – це збірна назва декоративних вишень, каже Антоніна Дзюбаненко.

У Полтаві починають квітувати сакури
Сакури на вулиці Раїси Кириченко у Полтаві. Суспільне Полтава

"До цих рослин відносяться вишні. Майже 11 видів їх існує, і вони не плодоносять. Тому у них таке масове дуже квітування.Квітування сакур настає в залежності від сумарних плюсових температур. Для них низька температура була, дуже низькі нічні температури", - говорить завідувачка лабораторії ботанічного саду педуніверситету Антоніна Дзюбаненко.

"Проживаю в Полтаві і часто приходжу дивитися. Наприклад, нещодавно цвіла магнолія. Потрібно шукати у всьому прекрасне. І хоч день такий сірий, ця сакура нам дарує яскраві барви", - каже полтавка Ольга Солошенко.

У Полтаві починають квітувати сакури
Квіти сакур у Полтаві. Суспільне Полтава

"Квіти можуть бути блідо-рожеві, білі, насичено-рожеві. І вони, звичайно, складають таке приємне враження. Ця рослина популярна з давніх-давен у Китаї, в Японії і вважається символом життя. Вона висаджується практично у всій Європейській частині, всі міста Європи прикрашені цими деревами. Цілі алеї. І до нас дійшло це таке віяння. Наші вишні не менш декоративні, тому що вони навіть теж можуть піддаватися обрізці, формуванню крони", - пояснює завідувачка лабораторії ботанічного саду педуніверситету Антоніна Дзюбаненко.

Читайте також

"Запах також чудовий": у Полтаві заквітло 40-річне дерево магнолії

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок