За понад рік повномасштабного вторгнення заборгованість населення перед обласним підприємством "Полтававодоканал" збільшилася на 32 мільйони гривень. Про це Суспільному розповіла заступниця начальника служби обліку та реалізації установи Оксана Боцула. За її словами, боржникам не припиняють надавати послуги, але просять сплатити гроші.
За понад рік повномасштабного вторгнення заборгованість населення установі збільшилося на 32 мільйони гривень, каже Оксана Боцула.
"На момент введення воєнного стану заборгованість складала 84 мільйони (гривень – ред.) по населенню. Зараз вона складає на 1 квітня понад 116 мільйонів. Заборгованість, яка склалася за роки, не дає нам в повному обсязі закупити реагенти, закупити матеріали для проведення ремонтних робіт, для того, щоб сплачувати за комунальні послуги", - каже заступниця начальника служби обліку та реалізації "Полтававодоканалу" Оксана Боцула.

Так, зокрема, за електроенергію підприємство щомісяця сплачує майже 20 мільйонів гривень. Крім того заборгованість впливає на виплату зарплат та придбання пального, розповіла речниця установи Ірина Філоненко.
"Комуналку платити не складно, але грошей треба багато. Плачу більше двох тисяч (гривень – ред.). Більше третьої частини пенсії. За газ приблизно 1500 (гривень – ред.), за воду холодну, бо гарячої немає, я плачу близько 150, за світло приблизно 50", - каже полтавець Василь Дроб’язко.

"Стало простіше тим, що я можу додзвонитися (до підприємства – ред.), відразу беруть слухавку. Плачу 265-300 гривень (за водопостачання – ред.). Нормально. Без ускладнень. Осяжна сума для мене. Я сплачую щомісяця, намагаюся, щоб не було заборгованості", - говорить полтавка Оксана Олійник.
Приблизно 129 гривень щомісяця за водопостачання та водовідведення сплачує Володимир Щеголь.
"По три кубометри, можливо, трохи більше, можливо, трохи менше, використовуємо. У сумі комунальні послуги складають 3 тисячі (гривень – ред.). З теплопостачанням, електроенергією, сміттям, усім. Пенсія невелика – 3700 у мене і 3500 у дружини. Допомога є. Жити можна", - каже переселенець зі Слов’янська Володимир Щеголь.

Під час воєнного стану від послуг водопостачання та водовідведення абонентів не відключають, але подають до суду позови про стягнення заборгованості. Аби цього уникнути, можна звернутися до підприємства з проханням про виплату грошей частинами, додає Оксана Боцула.
"Кожному з вас ми можемо зробити реструктуризацію боргу на якийсь термін у зв’язку з вашими обставинами. І ви звожете виплачувати частиниами цей борг", - говорить заступниця начальника служби обліку та реалізації «Полтававодоканалу» Оксана Боцула.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах: