На 74 гривні більше. В Україні зросла мінімальна пенсія

На 74 гривні більше. В Україні зросла мінімальна пенсія

На 74 гривні більше. В Україні зросла мінімальна пенсія

Виплачувати вищу пенсію почали відсьогодні в Україні. На 74 гривні більше матимуть, зокрема, ті, хто отримує мінімальну виплату. Пенсія збільшилася разом із прожитковим мінімумом. І тепер вона складає 1712 гривень.

Ужгородцю Володимиру Горгунгу підвищили пенсію — тепер він отримуватиме більше на 300 гривень. Чоловік досягнув пенсійного віку, але продовжує працювати. Каже, що при пенсії в 2053 гривні доводиться працювати.

«Запитайте в будь-кого – всі приймають ліки. Я теж приймаю. Одна таблетка коштує 200 гривень. А приймати мені треба шість – бо маю проблеми із серцем. Та й їсти, зрозуміло, треба і за комуналку потрібно платити. Один раз не заплатиш, а лічильник працює», — каже Володимир Горгунг.

Незалежно від того, чи працює людина, разом зі пенсією їй передбачені і збільшені доплати та підвищення до неї. Зокрема, більшими стали виплати за заслуги перед Україною та за інвалідність, каже директорка департаменту пенсійного забезпечення Олена Охріменко.

«Пенсія з усіма надбавками і підвищеннями, крім пенсій за особливі заслуги, не може бути нижчою для інвалідів першої групи - 650 % ПМ. Для другої групи-525. Для третьої - 360. Передбачена доплата за понаднормовий стаж. Доплата за понаднормовий стаж в зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму переглядається в непрацюючих пенсіонерів», — пояснила Олена Охріменко.

Підвищену пенсію отримають понад 5 мільйонів пенсіонерів в Україні. Решті пенсіонерів виплати не збільшили, бо вони підпадають під інші категорії. Як киянка Лідія Дмитренко, наприклад. Жінка 25 років пропрацювала в дитячому садочку і нині отримує пенсію 1837 гривень. Пенсіонерка каже: грошей не вистачає навіть за квартиру заплатити.

«Якби не чоловік і його пенсія, я на свою прожити б не змогла», — розповіла Лідія Дмитренко.

Чому Лідія Дмитренко не отримала підвищеної пенсії, розповіла Олена Охріменко. Директорка департаменту пенсійного забезпечення пояснила, що є категорія пенсіонерів, які в складі пенсійної виплати відсутні складові, які залежать від прожиткового мінімуму. «Цей розмір пенсії не є мінімальним, він не є максимальним», — додала Олена Охріменко.

З 1-го липня мінімальна пенсія становить 1712 гривень. Підвищили і максимальний розмір пенсійної вИплати на 740 гривень. Пенсії окремим категоріям перераховують, бо з першого липня зріс прожитковий мінімум. Роблять це автоматично.

Звертатися додатково в державні установи не потрібно. Наступного разу мінімальну пенсію підвищать 1 грудня. Вона буде 1769 гривень.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди