У 2,5 мільйонів українців пошкоджено або зруйновано житло внаслідок російського вторгнення — Верещук

У 2,5 мільйонів українців пошкоджено або зруйновано житло внаслідок російського вторгнення — Верещук

У 2,5 мільйонів українців пошкоджено або зруйновано житло внаслідок російського вторгнення — Верещук
. Віцепрем'єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук під час Міжнародного саміту міст та регіонів, у Києві, 20 квітня 2023 року, фото: УНІАН

Станом на кінець квітня 2023 року у 2,5 млн громадян України житло зруйновано або пошкоджено внаслідок повномасштабного вторгнення Росії.

Про це повідомила віцепрем'єр-міністр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук в ефірі телемарафону "Єдині новини".

"Коли ми говоримо про повністю зруйноване житло, те, що на сьогодні є в реєстрі — це 170 тисяч людей. І це не враховуючи тимчасово окуповані території, де ми ще не можемо порахувати зруйноване житло", — уточнила Верещук.

Читайте також: Як виплачуватимуть компенсацію за пошкоджене і втрачене житло: Відповідає Мінінфраструктури

За її словами, 200 тисяч українців наразі мешкають у місцях компактного проживання, зокрема близько 5 тисяч українців — у 25 побудованих модульних містечках.

Водночас міністерка наголосила, що необхідно шукати інші форми влаштування людей, які "будуть давати найбільшу соціалізацію, найбільшу адаптацію".

Також Верещук зазначила, що потрібно удосконалювати процес працевлаштування внутрішньо переміщених осіб (ВПО), адже станом на зараз серед працездатного населення з-поміж переселенців 66% не мають роботи.

Читайте також: У "Слузі народу" розповіли, коли українці зможуть отримати перші компенсації за зруйноване під час війни житло

"Саме державі треба докладати зусиль, шукати інструменти для працедавців. Треба знайти можливості перекваліфікувати людей, які не мають можливості зробити це за власний рахунок. Для цього у нас діє програма ваучерів. Ми докладаємо зусиль, щоб розширити її, щоб цього року 10 тис. ВПО отримали перекваліфікацію коштом держави", — додала вона.

Що відомо про потреби на повоєнну відбудову України

У вересні прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що на відбудову і відновлення України внаслідок війни Росії проти України потрібно 349 мільярдів доларів. Він зазначив, що сума неостаточна, адже бойові дії та ракетні обстріли РФ тривають.

За даними Київської школи економіки, загальна сума збитків, завдана інфраструктурі України через повномасштабне вторгнення Росії складає 143,8 мільярда доларів.

22 березня Світовий банк повідомив, що на повоєнне відновлення України потрібно 411 млрд доларів, що у 2,6 раза перевищує очікуваний ВВП України у 2022 році.

Читайте також

Житло для ВПО: що пропонує держава та як отримати безкоштовну квартиру

Компенсація за зруйноване війною житло: Рада ухвалила закон

"Хрущовки" і "панельки" планують знести, а людей – відселити: що відомо про відповідний законопроєкт

На початок