На Полтавщині у Гребінці хотіли реорганізувати школу у початкову: чому

На Полтавщині у Гребінці хотіли реорганізувати школу у початкову: чому

На Полтавщині у Гребінці хотіли реорганізувати школу у початкову: чому
Фото: Суспільне Полтава

У Гребінці, що на Полтавщині, деякі місцеві не хочуть, аби реорганізовували дев'ятирічну школу № 2. Її планували зробити початковою, розповіла Суспільному директорка закладу Тамара Кулікова. Та поки рішення не підтримали депутати.

У Гребінківській школі № 2 навчаються діти з першого до дев’ятого класу.

"Я, починаючи працювати в НУШ – Новій українській школі, підготувала це приміщення – ігрову кімнату. Все продумали до дрібниць, при наших можливостях, щоб зробити, аби діткам було тут зручно, комфортно, цікаво, весело. У нас всі зроблені куточки згідно з вимогами НУШ, осередки ми поробили так, як потрібно", — каже вчителька перших класів Гребінківської школи № 2 Наталія Акусова.

На Полтавщині у Гребінці хотіли реорганізувати школу у початкову: чому
Школа I-II ступенів № 2 у Гребінці. Фото: Суспільне Полтава

Школу в Гребінківській міській раді хотіли реорганізувати в початкову, відповідне питання винесли на сесію.

"У понеділок після Великодня принесли газету, де ми дізналися, що сесія буде, і на сесії буде обговорюватись це питання", — каже завідувачка філії Гребінківської ЗОШ № 2 Тамара Кулікова.

На Полтавщині у Гребінці хотіли реорганізувати школу у початкову: чому
Будівля школи у Гребінці. Фото: Суспільне Полтава

Нині у школі навчається 104 дитини та працює 22 вчителі. Про це Суспільному розповіла завідувачка філії Гребінківської школи № 2 Тамара Кулікова.

"Наші діти хочуть навчатися тут, а нам пропонують їздити, наприклад, у школу в Слободо-Петрівці (село Гребінківської громади – ред.), яка до 2018-го року була дев’ятирічкою. І за рахунок того, що реорганізували , в селі Слободо-Петрівка відкрили 11-річку. Ми не проти школи в селі, щоб вона працювала, щоб вона була. Потрібно розвивати, звичайно. Але не за рахунок міста", — каже жителька Гребінки Катерина Мостицька.

"Чому ця школа? Вона найменша. Середня наповнюваність з мережі - 11 учнів (на один клас – ред.), тоді як по громаді у нас середня наповнюваність 15 учнів. Якщо взяти міські школи, середня наповнюваність – 26 учнів, в опорному закладі 28 учнів і філія № 1 – 18 учнів. Наповнюваність класів розрахункова, яка у нас повинна бути для нашої громади .У нас виходить 15,5 учнів повинно сидіти в кожному класі", — каже заступник Гребінківського міського голови Валерій Волошин.

На Полтавщині у Гребінці хотіли реорганізувати школу у початкову: чому
Сесія Гребнківської міської ради. Фото: Суспільне Полтава

За словами Віталія Колісніченка, учні у разі реорганізації зможуть після початкової піти навчатись до будь-якої іншої.

"На ваш погляд, куди захочеться, будь-яка школа в селі, будь-яка школа в місті, яка залишається, яка є. Ми залишаємо зараз І-го ступеня школу, дітки з першого до четвертого класу", — говорить Гребінківській міський голова Віталій Колісніченко.

Рішення про реорганізацію не ухвалили – його не підтримала достатня кількість депутатів.

"Мої онуки в школу у Слободо-Петрівку однозначно не поїдуть. Бо це 12 кілометрів від їхнього місця проживання. Це дитині треба вставати, і на 7 годин чи на опів на восьму іти на автобус. Додому вони повернуться десь о 15-тій годині", — каже жителька Гребінки Марія Стрілець.

На Полтавщині у Гребінці хотіли реорганізувати школу у початкову: чому
Кабінет у школі в Гребінці. Фото: Суспільне Полтава

Філію Гребінківської школи № 2 реорганізували в дев’ятирічну 2018-го, розповіла Тамара Кулікова.

"Наповнюваність у нас середня була 21-25 дітей. Тільки коли нас зробили 9 класів, наповнюваність впала. Звичайно, якщо у нас багатодітні – дитина йде в 10-тий клас, а (інша – ред.) дитина в 6-му-7-му, то вони йдуть (до іншої школи – ред.). Діти живуть за 600 метрів, за кілометр від школи – їх возять за 10 кілометрів в село. При чому діти потім страждають від того, що вони не можуть відвідувати спортивну школу, позашкільні заходи, бо вони прив’язані до сільської місцевості", — говорить завідувачка філії Гребінківської ЗОШ № 2 Тамара Кулікова.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок