У Кропивницькому влаштували ходу на підтримку військовополонених

У Кропивницькому влаштували ходу на підтримку військовополонених

У Кропивницькому влаштували ходу на підтримку військовополонених
Фото: Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому влаштували ходу на підтримку військовополонених. Такою акцією вирішили підтримати бійців бригади морської піхоти Вадима Токаря та полку спецпризначення "Азов" Ігоря Рудого, які рік у полоні, розповіла Суспільному співорганізаторка акції Наталія Вельгун. За її підрахунками, учасниками ходи стали півтори сотні людей.

Учасники ходи зібрались біля школи №1 з фотографіями полонених бійців, прапорами України, малюнками з написом "Повернись живим!". Серед них — мама полоненого бійця бригади морської піхоти Вадима Токаря Наталія. "Він потрапив у полон 12 квітня 2022 року, — розповіла жінка. – У місті Маріуполь обороняв завод імені Ілліча. У грудні нам зателефонували й сказали, що з ним все добре, він у полоні, перебуває у Суходольській колонії. Немає у нас більше сил, тому ми вже почали діяти".

З 20 травня перебуває у полоні боєць полку спецпризначення "Азов" Ігор Рудий, розповіла його дружина Олена. "Немає ніякого зв’язку, зараз навіть не знаємо, де він перебуває. Ми вирішили привертати увагу, ми не знаємо, що нам робити, відповіді ні від кого ми ніякої не отримуємо, обміни йдуть, їх не обмінюють".

У Кропивницькому влаштували ходу на підтримку військовополонених
У Кропивницькому влаштували ходу на підтримку військовополонених. Фото: Суспільне Кропивницький

Вчителька Вадима Токаря Ірина Шепель розповіла, з проханням допомогти організувати акцію звернулась мама її учня. "Ми вирішили допомогти, підтримати цю родину, не лише Вадима, а й всіх військовополонених для того, щоб влада, можливо, звернула увагу і включила їх у списки й повернула додому".

До акції долучилися вчителі та учні трьох шкіл міста і жителі навколишніх вулиць, каже співрганізаторка акції, директорка Кущівської гімназії Наталія Вельгун. "Ми сподіваємося, що сьогоднішня акція надасть розголосу, що є такі військовополонені, які знаходяться понад рік у полоні, і не включені до списків. Ми сподіваємося, що нас почують не тільки на місцевому рівні, а й у Києві, в Офісі президента".

Учасниця акції Надія Шелупець вважає, нагадувати про те, що йде війна треба постійно: "Дуже багато наших захисників перебувають зараз у полоні".

У Кропивницькому влаштували ходу на підтримку військовополонених
На подвір'ї кропивницької школи №1 учасники акції заспівали гімн України. Фото: Суспільне Кропивницький

Читайте також

Під час обміну військовополоненими, який відбувся 16 квітня, з російського полону звільнили шістьох бійців з Кіровоградської області.

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок