"Точку-У" по вокзалу Краматорська могли випустити з окупованої території Харківщини. У справі призначені експертизи

"Точку-У" по вокзалу Краматорська могли випустити з окупованої території Харківщини. У справі призначені експертизи

Вокзал в Краматорську, весна 2023 року
Краматорськ, Донецька область. Ракета з написом "за дітей". Фото: АР

Обстріл краматорського вокзалу з тактичного комплексу "Точка-У" російські військові могли вести з території Харківської області — з окупованого в той період Ізюмського району. Таку версію розглядають в рамках розслідування ракетної атаки РФ 8 квітня 2022 року. Аби перевірити факт запуску ракети саме з цього напрямку, призначені експертизи.

Про це Суспільному Донбас повідомили в Офісі Генпрокурора у відповідь на запит.

"Встановлено, що у період здійснення вказаного ракетного удару на тимчасово окупованій військовослужбовцями ЗС РФ території Ізюмського району Харківської області знаходились та пересувались тактичні ракетні комплекси "Точка У". Враховуючи відстань до Краматорська та напрямок прильоту ракети по залізничному вокзалу, запуск ракети ймовірно здійснений з Ізюмського району Харківської області, який на той час перебував під контролем ЗС РФ", — йдеться в відповіді.

"Точку У" по вокзалу Краматорська могли випустити з окупованої території Харківщини
Краматорськ, 16 березня 2023 рік. Місце обстрілу 8 квітня 2022 року на залізничному вокзалі. Фото: Діана Козлова/Суспільне Донбас

Ракета вдарила по Краматорському вокзалу о 10:28 8 квітня. В момент обстрілу на вокзалі перебувати люди, які збирались виїхати з Донеччини евакуаційними потягами.

У відповіді на запит ОГПУ повідомила кількість жертв, які встановлені слідством: 53 людини загинули і 135 отримали різні за тяжкістю травми. Ці дані відрізняються від тих, що озвучували раніше: у річницю обстрілу вокзалу у Краматорську очільник МВА повідомляв, що 61 людина загинула, ще 121 була поранена.

В ОГПУ також назвала точні характеристики зброї: "Удар здійснено за допомогою керованої одноступінчастої твердопаливної ракети 9М79-1 із зарядом касет 9Н123К з тактичного ракетного комплексу «Точка-У» з зарядом, який містить 50 касет 9н24".

Справу за статтею "порушення законів та звичаїв війни" (ст. 438 ККУ) розслідує головне управління СБУ.

Крім експертиз щодо напрямку удару, у справі проводяться й експертизи та інші слідчі дії, щоб встановити військовослужбовців ЗС РФ, які здійснили цей ракетний удар, поки про підозру нікому не повідомляли.

Що відомо про обстріл вокзалу у Краматорську

  • 8 квітня 2022 року, коли на краматорському залізничному вокзалі перебували близько чотирьох тисяч людей, які чекали на евакуаційний потяг, армія РФ нанесла ракетний удар по території вокзалу Краматорська. Вокзал був у той період був найбільшим евакуаційним хабом для жителів Донеччини, Луганщини, деяких районів Харківщини. На ракеті було написано "За дітей".
  • За даними місцевої влади та СБУ, внаслідок обстрілу 121 людина була поранена, 61 загинула.
  • В травні 2022 в СБУ повідомили, що експертиза показала: ракетний обстріл залізничного вокзалу у Краматорську здійснили з окупованої Донеччини.

Читайте також про обстріл краматорського вокзалу

“Ми зібрали тіла, і почалось найстрашніше: у всіх почали дзвонити телефони”. Спогади про обстріл Краматорського вокзалу

Обстріл залізничного вокзалу у Краматорську: спогади тих, хто в цей день працював та волонтерив на вокзалі

Мама та донька, які втратили ноги через ракетний обстріл, вирушили на лікування до США

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

Вибір редакції

На початок