Справа "Краян": ВАКС призначив заступнику Труханова заставу у 5 мільйонів

Справа "Краян": ВАКС призначив заступнику Труханова заставу у 5 мільйонів

Справа "Краян": ВАКС призначив заступнику Труханова заставу у 5 мільйонів
Павло Вугельман, заступник одеського міського голови. Фото: Думська

Вищий антикорупційний суд змінив запобіжний захід для заступника одеського міського голови Павла Вугельмана, який є одним із обвинувачених у справі заволодіння 92 мільйонів гривень під час купівлі будівлі заводу "Краян". Йому призначили заставу у розмірі 5,3 мільйона гривень, повідомили 26 квітня у ВАКС.

Раніше до Вугельмана був застосований запобіжний захід у виді особистої поруки. За даними Центру протидії корупції, прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури просив для заступника Геннадія Труханова тримання під вартою з альтернативою застави в понад 15 млн грн.

В обґрунтування він зазначив, додали у ЦПК, що поруки вже не достатньо, так як поручителі не змогли забезпечити належну поведінку Вугельмана і з 2019 року не є нардепами. Також Павло Вугельман може виїздити у закордонні відрядження, як заступник міського голови, незважаючи на заборону виїзду для державних службовців.

Адвокати стверджували, зазначили у центрі, що вони не зривали засідань і пропустили 10% їх з поважних причин. Також вони додали, що Вугельман з жодного разу не виїжджав з країни з моменту заборони виїзду для чиновників.

Суд задовольнив його клопотання тільки частково. Він призначив Павлу Вугельману заставу у розмірі 5 368 000 гривень. Кошти він має внести протягом п'яти днів.

25 квітня Вищий антикорупційний суд змінив запобіжний захід у справі "Краяну" міському голові Одеси Геннадію Труханову з особистої поруки на заставу. Розмір застави — 30 мільйонів гривень. Чому суд змінив рішення та чи відсторонять міського голову Одеси, Суспільне розповідає у цьому матеріалі.

Що відомо про справу заводу "Краян"

  • За даними слідства НАБУ, у вересні 2016 року Одеська міська рада придбала у приватної структури будівлю, яка раніше входила до майнового комплексу заводу "Краян", за завищеною ціною.
  • На початку 2016 фірма-продавець заплатила за цей комплекс на аукціоні 11,5 мільйонів гривень. Отримані від міської влади кошти фірма спробувала перерахувати компанії з ознаками фіктивності, запевнили в НАБУ. Детективи переконані, що посадовці мерії та інші фігуранти справи привласнили 92 млн грн бюджетних коштів.
  • На лаві підсудних зокрема опинилися мер Одеси Геннадій Труханов та його заступник Павло Вугельман, очільник постійної комісії з питань комунальної власності Одеської міськради Василь Шкрябай, директор компанії "Девелопмент Еліт" Петро Загодіренко та оцінювачка будівлі Галина Богданова.
  • У червні 2021 Апеляційна палата ВАКС закрила справу проти оцінювачки вартості будівель заводу "Краян" Галини Богданової у зв’язку зі смертю обвинуваченої.
  • У липні 2020 року Малиновський районний суд виправдав всіх фігурантів цієї справи. Тоді судді вирішили, що змови та злочинного умислу при купівлі "Краяну" між ними не було.
  • 11 лютого 2021 року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду скасувала виправдувальний вирок міському голові Одеси Геннадію Труханову та решті обвинувачених. З весни 2021 року справу розглядає Вищий антикорупційний суд України.
  • ВАКС не може розпочати розгляд справи із 2021 року, відколи скасували виправдальний вирок Труханову. За даними Центру протидії корупції, з того часу суд призначив близько 35 судових засідань, проте провести не змогли навіть підготовче.
  • 25 квітня Вищий антикорупційний суд змінив запобіжний захід міському голові Одеси Геннадію Труханову з особистої поруки на заставу в розмірі 30 866 000 гривень у справі про розкрадання 92 млн грн під час придбання будівель одеського заводу "Краян".

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

Вибір редакції

На початок