Дніпропетровщина на 100% забезпечена вакцинами від 10 інфекцій: як щепитися

Дніпропетровщина на 100% забезпечена вакцинами від 10 інфекцій: як щепитися

Дніпропетровщина на 100% забезпечена вакцинами від 10 інфекцій: як щепитися
Фото: Pexels/Mufid Majnun

На Дніпропетровщині у наявності понад 200 тисяч доз вакцин для імунізації дітей та дорослих за Національним календарем. Вони – від десяти небезпечних інфекцій. Це 100% від потреби. Щепитися можна безкоштовно. Про це розповіли під час брифінгу в обласній військовій адміністрації.

За повідомленням, за останні роки рівень імунізації жителів області знизився. У середньому це 65-75% населення.

"Для створення колективного імунітету щеплених має бути не менше 95%. Імунізуватися необхідно! Вакцина є", – зазначила завідувачка відділу імунопрофілактики Дніпропетровського обласного центру контролю та профілактики інфекційних хвороб Валентина Портних.

Щепити дитину за Національним календарем необхідно від туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюка, поліомієліту, гепатиту В та гемофільної інфекції. А дорослим – проводити курс ревакцинації від дифтерії та правця кожні десять років. Імунізація – єдиний спосіб уберегтися, підкреслила Валентина Портних.

Вона додала: вакцини в області достатньо, а запаси постійно поповнюються. Щеплять безкоштовно.

"Минулого тижня ми отримали 18 тисяч доз оральної вакцини проти поліомієліту. Цього вистачить на 2-3 місяці. А вакциною проти туберкульозу ми забезпечені до кінця року", – зазначила Валентина Портних.

На Дніпропетровщині також достатньо вакцини від COVID-19. У наявності майже 230 тисяч доз. Це Comirnaty від Pfizer/BioNTech, педіатрична вакцина Comirnaty, Janssen від Johnson&Johnson та CoronaVac.

Як щепитися

Щоб отримати щеплення, слід звернутися до сімейного лікаря. Додаткові лабораторні дослідження перед імунізацією не потрібні.

Що відомо

  • Нині проходить Європейський тиждень імунізації. Його мета – нагадати про важливість вакцинації для профілактики інфекційних захворювань.
  • Станом на початок січня 2023 року на Дніпропетровщині від коронавірусу щепилися 60% дорослих. Загалом у регіоні вже зробили понад 3,2 млн щеплень від COVID-19.

Читайте також

Що відомо про новий штам коронавірусу та яка ситуація з Covid-19 в Україні: розповідає головний санлікар України

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Вибір редакції

На початок