Серед понад 450 заявок в рамках проєкту "єРобота" на Київщині отримали підтримку майже 90 бізнесменів

Серед понад 450 заявок в рамках проєкту "єРобота" на Київщині отримали підтримку майже 90 бізнесменів

Серед понад 450 заявок в рамках проєкту "єРобота" на Київщині отримали підтримку майже 90 бізнесменів
Фото: Pexels (ілюстративне)

Станом на 18 квітня 86 подавачів із Київської області отримали позитивні рішення щодо фінансування в рамках реалізації державної програми "єРобота". Мова йде про отримання мікрогранту на створення або розвиток власного бізнесу. Це має забезпечити 186 нових робочих місць. Про це повідомляє пресслужба Київської обласної військової адміністрації.

"Середній розмір гранту складає 232 тис. грн. Загальна сума грантових коштів, що надійдуть отримувачам — понад 20 млн. грн. Усього було подано 453 заявок",— йдеться у повідомленні.

В адміністрації поінформували, що наразі найпопулярнішими напрямками діяльності відповідно до КВЕДівКласифікатор видів економічної діяльності стали:

  • оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів — 32,6%
  • тимчасове розміщення й організація харчування — 21%
  • переробна промисловість — 11,7%
  • надання інших видів послуг — 8,2%
  • сільське, лісове, рибне господарства — 5,9%

Претенденти на отримання мікрогрантів можуть звернутися за консультацією до Київської обласної служби зайнятості щодо порядку формування та подачі документів, розробки і доопрацювання бізнес-планів,— зауважили в адміністрації.

Зазначається, що наразі триває 6-та хвиля прийому запитів на участь у програмі. Свої бізнес-плани можна подати через портал "Дія". Кінцевий термін проєкту 19 листопада 2023 року. Громадяни, які отримали відмову у фінансуванні в минулих періодах, мають можливість подати заявку повторно.

Що відомо про реалізацію урядової програми "єРобота" на Київщині

Грантові програми "єРобота" — це допомога від держави для відновлення, створення власної справи з нуля, реалізації амбітних проєктів, генерування нових робочих місць та здобуття потрібних на ринку праці спеціальностей.

В рамках проєкту "єРобота" на фінансування грантових програм зі створення та розвитку садів і теплиць на Київщині передбачено 61,096 млн грн. У КОВА зауважили, що лідером серед закладених культур є фундук та волоський горіх (157,8 га). У теплицях переважають плодово-ягідні та овочеві культури.

У березні цього року стартувала 4-та хвиля прийому запитів на участь у програмі "єРобота". Претенденти на отримання коштів від держави можуть подати свої бізнес-плани через портал "Дія". Кінцевий термін проєкту — 19 листопада 2023 року.

У лютому стало відомо, що Київщина посіла 2 місце серед регіонів із найбільшою кількістю ухвалених рішень за програмою "єРобота". 227 бізнесменів області отримали "зелене світло" щодо фінансування для реалізації власних бізнес-проєктів.

У межах урядової програми "єРобота" на Київщині планували створити понад 600 нових робочих місць.

У грудні 2022 року уряд виділив 400 мільйонів гривень у межах програми "єРобота" для надання грантів підприємцям.

Читайте також

Наскільки популярна "єРобота". В асоціації підприємців розповіли про грантову програму уряду

"єРобота". Як бізнес може отримати три гранти від держави

На початок