У Києві оцифрували понад 120 тисяч документів з архіву БТІ

У Києві оцифрували понад 120 тисяч документів з архіву БТІ

У Києві оцифрували понад 120 тисяч документів з архіву БТІ
Оцифровка старовинних карт на Київщині Фото: КОВА (ілюстративне)

Станом на квітень 2023 року у столиці оцифровано понад 120 тисяч документів з архіву бюро технічної інвентаризації (БТІ). Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації із посиланням на директора Департаменту комунальної власності Андрія Гудзя.

Зазначається, що оцифровка документів — це, насамперед, можливість зберегти архів та зробити його мобільним і невразливим. Під час оцифровки вдалось врятувати та відновити ті документи, які перебували у вкрай поганому стані.

"Як засвідчив досвід 2022 року: внаслідок військових дій Харків, Чернігів, Маріуполь, Гостомель та інші міста країни втратили велику кількість архівних документів, які не підлягають відновленню. Тобто тепер структурам або громадянам буде також складно відновити свої будівлі, якщо на них втрачено документацію",— каже Гудзь.

За його словами, оцифровка документів, це також пересторога від шахраїв, які завдяки підробці крадуть нерухомість, як у муніципальних структур, так і у приватних власників.

У КМДА зауважили, що у рамках програми в найближчі 2 роки планується оцифрувати ще 270 тисяч технічної і правовстановлюючої документації майже на всю нерухомість міста, та завершити створення відповідної електронної бази даних.

Що відомо про оцифровку документів на Київщині

На Київщині оцифровують понад 1 тисячу книг реєстрації актів цивільного стану жителів за 1919-1945 роки. Проєкт підтримав Світовий фонд пам’яток – World Monuments Fund.

На Київщині оцифровують колекцію з 3197 карт та креслень київського регіону XVIII-XX століття з Державного архіву. Документи цієї колекції датовані 1781-1919 роками. Серед них — генеральні та поштові карти Київського та інших регіонів, карти Азовського, Чорного та Мармурового морів із прикордонними населеними пунктами.

Читайте також

У Києві оцифрували майже 23 тисячі зелених насаджень

На початок