У Судані в зоні конфлікту опинилась біолабораторія. ВООЗ попереджає про небезпеку

У Судані в зоні конфлікту опинилась біолабораторія. ВООЗ попереджає про небезпеку

У Судані в зоні конфлікту опинилась біолабораторія. ВООЗ попереджає про небезпеку
Руйнування внаслідок бойових дій у Хартумі, Судан, 25 квітня 2023 року, фото: AP

У столиці Судану Хартум одна зі сторін збройного конфлікту захопила біологічну лабораторію. Всесвітня організація охорони здоровя попереджає про "високий ризик біологічної небезпеки".

Про це повідомляє BBC.

Зазначається, що невідомо, яка зі сторін стоїть за окупацією біолабораторії, однак станом на 25 квітня працівники не можуть отримати доступ до приміщення.

При цьому чиновники заявили, що в лабораторії зберігається широкий спектр біологічних і хімічних матеріалів, включно зі збудниками кору та холери.

У ВООЗ також попередили, що відключення електроенергії унеможливлює належний догляд за матеріалами в лабораторії і може призвести до псування наявних запасів крові.

Лабораторія розташована недалеко від центру Хартума і поблизу від головного аеропорту міста, який своєю чергою розташований недалеко від району, де розташований військовий штаб Судану, і де ведуться активні бойові дії.

Що відомо про ситуацію у Судані

У столиці Судану Хартум 15 квітня відбулись зіткнення між армію та Силами оперативного реагування (RSF), які заявили, що взяли під контроль президентський палац, резиденцію командувача армії та міжнародний аеропорт.

Станом на 17 квітня щонайменше 97 людей загинули та ще сотні зазнали поранень під час зіткнень, що поширилися по всьому Судану.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) попередила, що в деяких лікарнях закінчуються необхідні запаси для лікування поранених.

Міністерство закордонних справ України рекомендувало українцям утриматися від поїздок до Судану, а тим, хто перебуває там, – уникати відвідування районів біля аеропортів, військових баз та урядового кварталу, залишатися в місцях свого проживання.

У МЗС також повідомили, що в Судані перебувають 36 співробітників української авіакомпанії SkyUp. У відомстві запевнили, що українці знаходяться у відносно безпечному місці, і з ними є зв'язок.

У SkyUp зазначили, що їхні літаки перебувають в Судані в рамках контракту на умовах ACMI з авіакомпанією Sun Air. Від початку 2023 року вони виконували рейси до Каїра (Єгипет), Ер-Ріяда та Джидди (Саудівська Аравія).

18 квітня компанія Maxar опублікувала супутникові знімки, на яких видно пошкоджені літаки в аеропорту Судану. Серед згорілих літаків можна побачити й український Boeing 737 авіакомпанії SkyUp.

В той же день у пресслужбі авіакомпанії повідомили, що пілоти та співробітники авіакомпанії SkyUp, які перебувають у Судані знаходяться у "відносно безпечних місцях". Вони забезпечені водою та їжею. Наразі компанія спільно з посольством України у Єгипті, консульством у Судані та міністерством закордонних справ розробляють план евакуації співробітників SkyUp.

19 квітня військові Судану вдруге оголосили про припинення вогню, після провалу попередньої угоди про тимчасове перемир'я, щоб евакуювати цивільних осіб.

24 квітня Збройні сили Судану (SAF) і "Сили швидкої підтримки" (RSF) погодилися на триденне перемир'я, яке мало розпочатися опівночі 25 квітня за місцевим часом.

Читайте також

Закликаємо сторони конфлікту у Судані до недопущення загострення ситуації — МЗС України

У Судані, де відбувається спроба держперевороту, перебувають співробітники авіакомпанії SkyUp

Іноземні країни евакуюють своїх дипломатів зі столиці Судану

США евакуювали всіх співробітників посольства у Судані

На початок