Ігнат: Україна не причетна до вибухів у окупованому Севастополі

Ігнат: Україна не причетна до вибухів у окупованому Севастополі

Ексклюзивно
Речник Повітряних Сил України Юрій Ігнат
Речник Повітряних Сил України Юрій Ігнат. Фото: Медіацентр

У Командуванні Повітряних Сил ЗСУ не підтвердили причетність України до чергової атаки надводними дронами окупованого Росією Севастополя.

Про це в ефірі Українського радіо заявив речник Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат, додавши, що Україна не "анонсувала таких ударів".

"Я не анонсував жодних "бавовн", і Повітряні сили України теж нічого не анонсували", – наголосив Юрій Ігнат.

Він пояснив, що "telegram-канали дуже гарно висмикують слова з будь-чого сказаного".

"Про "бавовну", мабуть, хтось інший казав у Криму, хтось інший анонсував. Більше і не скажеш. Ми ж не маємо інформації від офіційних джерел. Маємо інформацію від російських ЗМІ, які почали судомно кричати, що була атака дронами й вони всіх знищили. Ми дуже стримано коментуємо такі речі, які відбуваються чи то в Росії, чи в українському Криму. Тому що тиша — це тиша. Вона повинна зберігатися, аби не нашкодити тим діям, які сьогодні відбуваються, зокрема, і на півдні нашої держави", — підкреслив Юрій Ігнат.

Він нагадав, що пів року тому відбулась перша атаку надводними дронами російських кораблів в окупованому Севастополі.

"З кораблями не просто впоратись, не просто їх знищувати, тому що вони перебувають фактично на поверхні води, по хвилях, тож їх тяжко зафіксувати й виявити. Тому щоразу ми стикаємося з новими й новими типами озброєння", — сказав Ігнат.

Водночас він наголосив, що Україна у жодному разі не "відставатиме у цьому плані".

"Саме БПЛА ударного типу сьогодні виходять на новий рівень атакувальної зброї, тому що БПЛА може летіти й далеко, і влучно. І це дешевше, ніж крилаті ракети. Росіяни це теж зрозуміли, вони розвиватимуть галузь виробництва бомб і безпілотників. Але ми в Україні теж маємо приклади успішного застосування нами ударних дронів", — запевнив Юрій Ігнат.

У понеділок вночі, 24 квітня, в окупованому Севастополі пролунали два потужні вибухи. Окупаційний губернатор міста Михайло Развожаєв повідомив, що "була атака двох надводних безпілотників на зовнішньому рейді Чорноморського флоту".

Українські журналісти встановили місце вибуху під час нічної атаки надводних БПЛА в окупованому Севастополі. На противагу заявам окупаційного губернатора міста Михайла Развожаєва, у мережі є фото та відео з місця події, де видно, що вибухнуло саме у Стрілецькій бухті.

Читайте також

"Брехлива маніпуляція" — ГУР про погрози РФ заморозити "зернову угоду" через атаки на окупований Крим

Без повернення Криму війна не завершиться — Буданов

Флот РФ покине Крим у разі наступу ЗСУ — начальник кафедри ВМС

На початок