Уряд пропонує РНБО застосувати санкції проти Ірану

Уряд пропонує РНБО застосувати санкції проти Ірану

Кабінет міністрів України
Кабінет міністрів України, ілюстративне фото: УНІАН

Кабмін 25 квітня ухвалив рішення винести на розгляд Ради національної безпеки та оборони (РНБО) пропозиції щодо застосування секторальних санкцій проти Ірану.

Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки України.

"Даємо старт секторальним санкціям проти Ірану. Попередні обмеження, запроваджені Україною та нашими партнерами щодо осіб та компаній, безпосередньо причетних до постачання зброї РФ, на жаль, не були сприйняті як серйозне попередження. Що ж, ми посилимо наші аргументи. Також працюватимемо над тим, щоб до таких жорстких рішень долучилося якомога більше країн світу", — зазначила міністерка економіки Юлія Свириденко.

Відповідно до пропозицій уряду, санкції запроваджуються строком на 50 років та включають:

  • запобігання виведенню капіталів резидентами Ісламської Республіки Іран за межі України;
  • заборона передачі резидентам Ірану технологій, прав на об'єкти права інтелектуальної власності;
  • заборона здійснення інвестицій в Іран та в/на користь резидентів країни;
  • зупинення обслуговування електронних платіжних коштів (у тому числі переказів, здійснення розрахунків та видачі готівки), емітованих резидентами Ірану;
  • заборона реєстрації НБУ міжнародної платіжної системи, учасника міжнародної платіжної системи, операторами яких є резиденти Ірану.

А також обмеження торгових операцій із товарами, на міжнародні передачі яких поширюється дія Закону України "Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання" з резидентами Ірану (повна заборона).

Крім того, пропонується обмеження торгових операцій з послугами, пов'язаними з постачанням, продажем, передачею, виробництвом або використанням таких товарів, повне припинення транзиту ресурсів, польотів та перевезень резидентами Ірану територією України, пов'язаних із вищезазначеними операціями.

Запропоновані урядом санкції стануть чинними після ухвалення відповідного рішення РНБО, введення його в дію президентом України та затвердження постановою Верховної ради України.

24 квітня Рада закордонних справ Європейського Союзу запровадила сьомий пакет санкцій проти Ірану.

Участь Ірану у війні Росії проти України

13 вересня 2022 року військові ЗСУ уперше знищили ударний дрон-камікадзе іранського виробництва, який використали війська РФ.

За даними української розвідки, Росія замовила в Ірані понад 2400 дронів, якими регулярно атакує інфраструктурні та цивільні обʼєкти в Україні. Іран заперечує надання Росії зброї для війни в Україні.

У жовтні 2022-го Американський Інститут вивчення війни (ISW) повідомив, що члени Корпусу вартових ісламської революції Ірану перебувають в окупованому Криму, щоб навчати російських військових користуватися дронами-камікадзе Shahed-136.

1 березня 2023 року британська розвідка повідомила, що у російської армії з'явився другий майданчик для запуску іранських дронів. Тепер РФ почала запускати дрони-камікадзе з Брянської області, що скорочує час підльоту до Києва.

Раніше аналітики з Conflict Armament Research — групи, що вивчає зброю, яка застосовується під час різних військових конфліктів повідомили, що Росія модифікувала іранські дрони "Shahed-131", переробивши їхню ударну частину для того, щоб завдавати максимальної шкоди енергетичній інфраструктурі України.

Читайте також

Катастрофа літака МАУ у Тегерані: в Ірані 10 військових засудили до ув'язнення

В Ірані звинувачують американську субмарину у порушенні кордонів країни. У ВМС США заперечують

Іран заявив, що створив нову модель ударних дронів

Іран застосовуватиме камери, щоб шукати жінок без хіджабу

На початок