У Дніпрі відкрили рекрутинговий центр третьої штурмової бригади. У ньому військовій справі навчатимуть цивільних, зокрема майбутніх бійців. Для учасників влаштували вишкіл, на якому навчали основам надання домедичної допомоги, стрільбі та тактиці бою, розповіли Суспільному інструктори.
Учасник навчань Михайло планує приєднатися до підрозділу, тому, каже, вирішив пройти цей вишкіл, аби краще розуміти, в яких умовах йому потрібно буде працювати на фронті та щоб покращити свої знання.

"Це знадобиться 100%. Медицина тактика. Я дуже часто працюю з турнікетами, накладаю собі. Коли ти це багато раз робиш, то ти вже на автоматі робиш, і в стресовій ситуації ти вже зробиш це і виживеш", – каже учасник навчань Михайло.
Долучилася до вишкілу і Олена. Вважає: під час війни кожен повинен знати, як надати першу допомогу та поводитися зі зброєю.
"Думаю, що зараз це на часі, такі знання, особливо тактична медицина. У повсякденному житті, по-перше, і, по-друге, не дай бог. У нас такий стан, що таке потрібно знати", – каже Олена.

Інструктори – бійці бригади. Геннадій Поляков пішов на фронт на початку повномасштабної війни. У Бахмуті чоловік отримав осколкові поранення голови та руки. Зараз проходить реабілітацію та навчає військовій справі.
"Будь-яке навчання необхідне і корисне. Але навчання з тактичної медицини, з тактики – це те, що рятує життя на війні. Навчання і навичок забагато не буває. І особливо те, що стосується медицини, треба постійно вдосконалювати", – розповів інструктор Геннадій Поляков.

Сергій на війні з початку повномасштабного вторгнення. Зараз воює на Бахмутському напрямку. Каже, вишкіл проводять в умовах максимально наближених до бойових.
"Для того, щоб усі охочі долучитися до нашого підрозділу, могли прийти, спробувати себе, зрозуміти, що їх чекатиме, яку підготовку вони будуть отримувати. Дізнатися максимум інформації перед тим, як приймати рішення", – каже військовослужбовець Сергій.


Правильне накладання турнікету, тампонування ран, відновлення дихання – все це, каже інструктор з тактичної медицини Олексій Турчак, допоможе врятувати життя.

"При критичній кровотечі людина дуже швидко втрачає кров. У нас, по суті, дійсно лічені хвилини, і якраз залежить все не від медика, а від того, хто перебуває поруч. Тобто зазвичай бійців рятують або вони самі себе – це 10% випадків. 90% випадків – рятують їх бойові побратими, а потім уже це переходить до бойових медиків", – зазначив інструктор.

Після проходження навчань, учасників, які захочуть приєднатися до бригади, відправлять на окрему підготовку. Взяти участь у вишколі можуть всі охочі, оголошення про черговий набір можна знайти на їхній сторінці у соцмережі за посиланням.
Читайте також
"Щоб вміти захищати свою землю". У Дніпрі понад 300 людей пройшли вишкіл із цивільної оборони
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро