Шеринг авто через "Дію": тепер можна скасувати спільне користування автівкою

Шеринг авто через "Дію": тепер можна скасувати спільне користування автівкою

Дія в телефоні
Дія. Фото: Суспільне

У "Дію" додали можливість скасування належного користувача авто. Про це інформує пресслужба МВС. Раніше у "Дії" відбувалося бета-тестування скасування належного користувача.

"Послуга призначення належного користувача в застосунку "Дія" отримує додатковий функціонал від сьогодні. Тепер скасувати належного користувача в застосунку можна у кілька кліків", — йдеться у повідомленні.

Щоб скористатися послугою, потрібно здійснити кілька кроків.

Власнику авто:

  • авторизуватися в "Дії";
  • вибрати "Послуги" — "Шеринг авто" — "Скасувати шеринг";
  • перевірити сформовану заяву про скасування та підписати її.

Належному користувачу, який хоче ініціювати скасування:

  • авторизуватися в "Дії";
  • обрати Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу і натиснути "Меню";
  • вибрати "Відмовитися від користування авто" — "Почати";
  • пошерити сформований екран із запитом власнику для підтвердження.

Скасування відбудеться автоматично і свідоцтво про реєстрацію авто зникне з "Дії" належного користувача.

Належний користувач — це той, хто користується авто, яке йому не належить, але на законних підставах. За вчинення правопорушень має відповідати той, хто був за кермом, а не власник транспортного засобу.

Зазвичай таке призначення відбувається на певний період. Цей період визначає власник і той, кому дають транспортний засіб у користування. Це може бути від одного дня і до кількох років. Залежить від домовленостей між власником і користувачем.

Після того, як визначений термін вичерпався, скасування відбувається автоматично. Також раніше можна було скасувати шеринг авто при особистому зверненні до сервісного центру МВС або в Електронному кабінеті водія.

Раніше в Україні відновили послугу шеринг автомобіля. Власники транспортних засобів отримали змогу передавати свої документи на право управляти машиною у цифровому форматі.

Як розповів тоді керівник із розвитку електронних послуг у Мінцифрі Мстислав Банік, шеринг автомобіля або призначення користувача — це коли ти даєш право іншій людині управляти транспортним засобом шляхом включення її до відкритого реєстру.

"Тоді ваш техпаспорт відображається в іншої людини в "Дії" і дозволяє так само користуватися автомобілем", — пояснив Банік.

Він додав, що ця послуга в лютому вже працювала, але з 24 лютого через російське вторгнення державні реєстри були відключені.

Читайте також

Повістки у "Дії" не надсилатимуть — Мінцифри

На початок