УЄФА припускає можливість проведення матчів Ліги чемпіонів на "перспективному ринку" США

УЄФА припускає можливість проведення матчів Ліги чемпіонів на "перспективному ринку" США

УЄФА припускає можливість проведення матчів Ліги чемпіонів на "перспективному ринку" США
Александер Чеферін. Фото: AP Photos

Що каже з цього приводу президент Александер Чеферін.

Президент УЄФА Александер Чеферін припустив можливість проведення матчів Ліги чемпіонів у США. Про це очільник організації розповів у інтерв'ю для Men in Blazers.

Чеферін вперше припускав імовірність перенесення окремих матчів головного євротурніру за межі континенту в 2016 році. "Гадаю, це може бути ідеєю для майбутнього, але нам потрібно це обговорити", — розповідав словенець після свого першого обрання понад шість років тому.

ESPN повідомляє, що відповідні обговорення на рівні виконкому УЄФА вже відбувалися й минулого року в Хорватії та Туреччині. Утім, тоді Чеферін заперечив наявність такої дискусії в очолюваній ним організації.

Цього разу очільник УЄФА визнав привабливість американського ринку для Ліги чемпіонів. За словами Чеферіна, він очікує лише на збільшення футбольного попиту за океаном.

"Футбол нині дуже популярний у США. Американці готові платити [великі] суми за найкраще й нічого — за менше. Тому вони слідкуватимуть за європейським футболом так само, як європейські фанати баскетболу слідкують за НБА", — пояснює Чеферін.

"Це дуже важливий, перспективний ринок для майбутнього. Річ у тому, що ми дуже добре продаємо права. Спонсорство зі США наразі — посереднє. Але тут [у США] комерціалізація геть інша, ніж у Європі. [Американці] у цьому значно талановитіші за нас".

Наразі у США вже є відчутний інтерес до європейського футболу. Як наочний приклад Чеферін наводить рейтинги Євро-2020 у Сполучених Штатах.

"Мене насправді шокувало, що фінал Євро [2020 року], турнір європейських національних збірних, у США дивилися більше, ніж фінальну серію НБА. Шокувало, що 30 матчів Євро переглядали як СупербоулФінальний матч Національної футбольної ліги з американського футболу.. Тому видається, що ми добре пораємося".

Заяви Чеферіна пітверджує статистика: один матч останнього Євро у США в середньому збирав 1.36 мільйона глядачів, а фінал переглянули 8.2 мільйона людей.

Що відомо

  • У травні в Лізі чемпіонів 2022/23 відбудуться півфінали. Чинні володарі Кубка чемпіонів з "Реала" гратимуть проти "Манчестер Сіті", а в іншому протистоянні в дербі зустрінуться італійські "Інтер" та "Мілан".
  • Україна завдяки збереженню 14-го місця в таблиці коефіцієнтів УЄФА й надалі матиме два клуби у Лізі чемпіонів. Один з них потраплятиме безпосередньо до групового раунду турніру.
  • У квітні Александера Чеферіна переобрали президентом УЄФА до 2027 року. На виборах він був єдиним кандидатом.

Вибір редакції

На початок