З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну і до кінця 2022 року 96 442 чоловіки призовного віку отримали дозвіл на виїзд з України за кордон. Скористалися наданим дозволом 66 374 особи.
Про це йдеться у попередньому звіті Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України.
Водночас зауважується, що кількість чоловіків, які отримали дозвіл на виїзд з України, але не скористалися ним, становить 30 068. Ще 3178 осіб при перетині державного кордону не були випущені службовими особами Державної прикордонної служби України у зв’язку з непідтвердженням мети виїзду.
Читайте також: Кабмін дозволив вручати повістки незалежно від місця військового обліку
За даними слідчої комісії, значною є кількість чоловіків призовного віку, які після спливу термінів перебування за кордоном не повернулися в Україну.
"Кількість таких осіб становить 9373 особи, або 11,17% загальної кількості", – сказано в документі.
Читайте також: Веніславський: для військовозобов'язаних українців є абсолютно легальні шляхи виїзду за кордон
При цьому уточнюється, що найбільше таких випадків – у Харківській, Тернопільській та Волинській областях.
Раніше, 7 березня, ДПСУ повідомляла, що від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну прикордонники затримали більше ніж 11 тисяч порушників кордону. Вони намагалися виїхати поза пунктами пропуску. Ще понад 4 тисячі намагалися виїхати за підробленими документами.
Воєнний стан і мобілізація в Україні
24 лютого 2022 року президент Володимир Зеленський оголосив про запровадження воєнного стану по всій Україні. Верховна рада проголосувала за запровадження воєнного стану. Того ж дня офіційний представник Державної прикордонної служби Андрій Демченко у коментарі Суспільному підтвердив, що у зв’язку з агресією Росії та запровадженням воєнного стану на території України починає діяти обмеження на виїзд за кордон чоловіків віком від 18 до 60 років.
В Україні триває мобілізація. 7 лютого Верховна Рада продовжила дію воєнного стану та загальної мобілізації на 90 днів з 19 лютого. Це вже шосте голосування парламенту за воєнний стан з початку війни. До цього Рада вже схвалювала подібні рішення минулого року: 24 лютого, 15 березня, 21 квітня, 15 серпня і 16 листопада.
Читайте також
Силоміць до військкомату: що робити, якщо затримують працівники центру комплектування
У ВР пропонують розширити перелік підстав для звільнення з військової служби
Артистам ускладнили виїзд за кордон? Наслідки скандалу із Щегелем і Голубковим
Скільки українців, які поїхали з країни через війну, планують повертатися — опитування
"Не варто мріяти про нездійсненне: 90% біженців не повернуться в Україну" — директорка Інституту демографії Лібанова