В одній із лікарень Дніпра влаштували медичне обстеження для чорнобильців

В одній із лікарень Дніпра влаштували медичне обстеження для чорнобильців

В одній із лікарень Дніпра влаштували медичне обстеження для чорнобильців
Фото: Суспільне Дніпро

До роковин Чорнобильської трагедії в одній з лікарень Дніпра влаштували захід для ліквідаторів аварії та членів їхніх родин. Вони приїхали з області, аби пройти всі обстеження та фахівців за один день. Пацієнтів приймали кардіолог, невропатолог, ревматолог, повідомили лікарі Суспільному.

До акції долучилися 13 людей. Один з них – Валерій Гнідко, який був ліквідатором наслідків катастрофи.

"Ми чистили шліфувальною машинкою рубці, шви. Для того, щоб виключити можливість другої аварії, щоб не вибухнули ці труби", – каже ліквідатор аварії на ЧАЕС Валерій Гнідко.

Валерій каже: перші дні в них не було навіть дозиметрів.

"На нас, я був солдатом, захисних засобів ніяких не було, навіть респіраторів. Де була велика радіація, я відчував металевий присмак на зубах, і мене ось так хитало, розумієте, і нудило. Ось такі були в мене відчуття, потім, коли виміряли, дійсно там була радіація", – розповів ліквідатор аварії на ЧАЕС Валерій Гнідко.

За словами чоловіка, родини чорнобильців все ще продовжують стикатися з наслідками променевої хвороби.

"Наприклад, в нас зараз у сина чорнобильця нашого, 12 років, рак головного мозку. Він зараз тут лежить в реанімації. Сюди поїхали тому, що в нас такі операції не проводять, більшість операцій в нас не проводять", – розповів Валерій Гнідко.

До огляду долучились всі профільні спеціалісти лікарні: хірург, терапевт, кардіолог та інші. Акцію для чорнобильців влаштовують щороку, утім минулоріч профогляд не проводили через воєнний стан, каже генеральний директор.

"Ми лікуємо понад 500 наших героїв чорнобильців. Вони знають всіх лікарів, їм пожиттєво потрібна наша допомога і ми влаштовуємо такі зустрічі, щоб і професор і кожний видатний лікар лікарні мечникова міг надати допомогу", – каже генеральний директор лікарні Сергій.

За словами Сергія, чорнобильці та їхні родини, які проживають у Нікопольському районі, не змогли потрапити сьогодні до лікарні через обстріли району армією РФ.

Читайте також

У Дніпрі вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Вибір редакції

На початок