"Брехлива маніпуляція" — ГУР про погрози РФ заморозити "зернову угоду" через атаки на окупований Крим

"Брехлива маніпуляція" — ГУР про погрози РФ заморозити "зернову угоду" через атаки на окупований Крим

Ексклюзивно
Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов
Андрій Юсов. УНІАН

Заява Міноборони РФ щодо нібито порушення Україною гумкоридору і атаки на цивільну інфраструктуру Криму є "брехливою маніпуляцією з боку держави агресора". Про це у коментарі Суспільному сказав речник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов.

“Останні події в Криму стосувались виключно військових об'єктів і жодним чином не пов'язані  з зерновою угодою, яка передбачає українські порти і цивільні порти, коли мова йде про підконтрольну Україні територію”, — сказав Юсов.

Коли мова йде про останні події в Криму, то мова йде про окуповану територію і військові об'єкти окупантів, пояснив він.

“Україна дотримується міжнародних зобов'язань, в тому числі виконує всі зобов'язання, які стосується зернового коридору”, — сказав Юсов.

Раніше у Міноборони РФ звинуватили Україну у нібито порушенні зобов'язанностей щодо "зернової угоди" атаками БПЛА на Чорноморський флот у тимчасово окупованому Севастополі та інші об'єкти у Криму. Там заявили, що це нібито ставить під загрозу подовження "зернової угоди" після 18 травня.

У понеділок вночі, 24 квітня, в окупованому Севастополі пролунали два потужні вибухи. Окупаційний губернатор міста Михайло Развожаєв повідомив, що "була атака двох надводних безпілотників на зовнішньому рейді Чорноморського флоту".

Українські журналісти встановили місце вибуху під час нічної атаки надводних БПЛА в окупованому Севастополі. На противагу заявам окупаційного губернатора міста Михайла Развожаєва, у мережі є фото та відео з місця події, де видно, що вибухнуло саме у Стрілецькій бухті.

Що відомо про "зернову угоду"

22 липня 2022 року у Стамбулі Україна, Туреччина та ООН підписали угоду про розблокування портів та вивезення українського зерна. Таку ж угоду підписала Росія.

29 жовтня 2022 року Російська Федерація заявила, що припиняє участь у "зерновій угоді" підписаній Україною, Росією, Туреччиною та ООН у Стамбулі, яка передбачає розблокування українських портів. Причина — нібито атака кораблів Чорноморського Флоту 29 жовтня вранці.

2 листопада Росія відновила свою участь у "зерновій угоді".

17 листопада угоду продовжили на чотири місяці.

19 березня 2023 року міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський повідомив, що попри спроби тиску та шантажу з боку Росії, Україні та партнерам вдалося продовжити дію "зернової угоди" на тих самих умовах, на яких вона початково укладалася із терміном дії 120 днів.

Читайте також

Зернова ініціатива: огляди суден поновлюються — Кубраков

Як би українське зерно постачалось морем, то проблема не стояла б так гостро — Всеукраїнський конгрес фермерів

Туреччина виступила за зняття обмежень щодо експорту російського зерна та добрив

Польські фермери і українське зерно: міністри України та Польщі зустрінуться на кордоні

Зернова ініціатива: угода передбачає подовження на 120 днів — речник Генсека ООН

На початок