Для переселенців з Донеччини у Києві артисти ансамблю імені Павла Вірського провели танцювальний майстер-клас. У культурному хабі "Донеччина", який нині у столиці, забрались пів сотні вихованців донецьких студій. Як діти вивчали старовинне мистецтво гопака — репортаж Суспільного.
Проводять навчання для переселенців балетмейстери Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України імені Павла Вірського.

Вчать учасників українському народному гопаку — танцю, який складається з 10 елементів для жінок та 13 для чоловіків. Починають навчання з па-де-буре — одного з елементів українського танцю.
Софія — з Костянтинівки, десять років займається хореографією 10 років, та елементи народних танців вивчає вперше.

"З початку я займалася східними танцями, потім перейшла до сучасних танців і ось разом з колективом "Сонечки" я навчилася і класичним танцям. Мені дуже цікаво, подобається пробувати різні стилі, я намагаюся, але дещо не виходить, але я намагаюся", — розповідає Софія.

Дар'я — переселенка з Костянтинівки, в Києві живе майже рік. Танцями займається 8 років.
"В багато кубків, я багато вигравала. І з колективом їздила, боліла за своїх друзів. Танцювала номери, які сама становила, ось зараз приймаю участь в онлайн конкурсі може пройду в другий тур тому, що вже рухи знала, а ось варіанти, як відтворювати я не знаю і мені спочатку було цікаво, все вийшло", — розповідає вона.

"Майстер-клас спрямований перш за все на вивчення українського народного танцю регіону центральної України. Всі заходи події такого роду популяризують народний танець, хочеться, щоб більше дітей проходило на таки роду подій, тому що зараз на часі", — переконаний артист Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України ім. Вірського Максим Карпенко.

"Це основи української хореографії центральної України саме ансамблю Вірського, що ми перенесли на власному досвіді знаходячись на сцені протягом свого творчого життя", — пояснює артист Микита Літвінов.
На захід у культурному хабі "Донеччина", що у Києві, зібрались 50 танцюристів. Доєднатись до майстер-класу можна було й онлайн.
"Участь брати мистецькі школи Донецької області, працівники закладів культури клубного типу це будинки культури, сільські заклади культури, це центри творчості та подібні заклади саме Донецької області. Онлайн зараз до нас долучилося близько 30 осіб. До нас долучилися представники Бахмутського фахового коледжу культури ім. Івана Карабиця учні та викладачі сьогодні з нами", — розповіла представниця Донецького обласного навчально-методичного центру Ольга Потапкіна.
Читайте також
"Треба, щоб люди єднались між собою": репортаж з весняної толоки у Святогірську на Донеччині
"Маємо показати, що наші діти розвиваються попри війну". Родина переселенців з Донеччини вчить дітей робототехніці
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram