У Росії в Новосибірську виявили масове поховання загиблих бійців ПВК "Вагнер" — ЗМІ

У Росії в Новосибірську виявили масове поховання загиблих бійців ПВК "Вагнер" — ЗМІ

ПВК "Вагнер", масове поховання на цвинтарі в Новосибірську, Росія.
ПВК "Вагнер", масове поховання на цвинтарі в Новосибірську, Росія. Фото: скрін відео Сибирь.Реалии

У Росії на цвинтарі в Новосибірську виявили масове поховання загиблих бійців ПВК “Вагнер”. Про це повідомляє проєкт Радіо Свобода Сибирь.Реалии з посиланням на відео, отримане від анонімного джерела.

Відео, за даними журналістів, було відзняте на Гусинобродському цвинтарі. На ньому —  десятки свіжих могил. Поховані загинули, судячи з надгробних табличок, у період з листопада 2022 року по січень 2023-го. Майже на всіх могилах лежать вінки із зображенням жовтої зірки і чорного хреста — одного із символів ПВК "Вагнер".

За даними Сибирь.Реалии, загиблі поховані у кварталі цвинтаря 7В. Його могли виділити спеціально для найманців ПВК “Вагнер”. На супутникових знімках минулих років поховань у цій частині кладовища не було. Крім того, джерело редакції також повідомило про існування нового, поки що порожнього кварталу цвинтаря поряд із 7В.

Журналістам Сибирь.Реалии вдалося ідентифікувати близько 200 могил у кварталі 7В. Серед них є могили й мешканців інших регіонів Росії.

Європейський Союз 13 квітня запровадив санкції проти приватної військової компанії "Вагнер", яка бере активну участь у війні Росії проти України, а також проти компанії РІА ФАН, яка належить власнику ПВК Євгену Пригожину.

17 квітня колишні російські ув’язнені, які були командирами підрозділів ПВК "Вагнер", розповіли про те, як вбивали дітей, жінок, літніх людей на окупованих територіях, зокрема у Соледарі та Бахмуті.

20 квітня Швейцарія запровадила санкції проти ПВК "Вагнер" і компанії РІА ФАН.

Що відомо про участь ПВК "Вагнер" у війні проти України та використання ув'язнених

У британській розвідці зазначають, що ПВК "Вагнер" налічує до 50 тис. бійців в Україні та є ключовим компонентом російської кампанії проти українських військ.

Бойовики "Вагнера" вели тривалий виснажливий бій з українськими силами, перед тим, як вони зайняли місто Соледар і зараз беруть участь у штурмі Бахмута та навколишніх сіл.

Центр національного спротиву повідомив, що росіяни кидають в бій бійців ПВК "Вагнер", яких Євгеній Пригожин завербував у російських в’язницях. Загалом окупанти завербували 23 тисячі ув’язнених, яких використовують при штурмі як "гарматне м’ясо"

З ув’язнених формують штурмові загони, при штурмі використовують аеророзвідку, завдяки яким командири груп спостерігають за діями "підлеглих". При цьому, ці втрати не деморалізують ПВК "Вагнер", адже кваліфікований особовий склад й керівництво не бере участь в штурмі, зазначили в ЦНС.

Як стверджує Міноборони Великої Британії, останніми місяцями ПВК "Вагнер" розробила "жорстоку" наступальну тактику, у якій велику кількість погано навчених засуджених використовує як витратний матеріал, щоб зберегти досвідчених командирів та бронетехніку.

Читайте також

Ексв'язні з ПВК "Вагнер" зізналися у масових розстрілах цивільних у Бахмуті

Речник Кремля Пєсков підтвердив, що його син воював на боці ПВК "Вагнер" в Україні

В'язні з РФ, інфіковані ВІЛ, погоджуються воювати проти України в обмін на лікування

ISW: керівник ПВК "Вагнер" Пригожин повертає прихильність Путіна

Вибір редакції

На початок