Із травня для більшості українців субсидії перепризначать автоматично. Кому потрібно звернутися особисто

Із травня для більшості українців субсидії перепризначать автоматично. Кому потрібно звернутися особисто

Платіжка за комунальні послуги
Платіжка за комунальні послуги. Фото: Суспільне

Із травня житлові субсидії на неопалювальний сезон більшості одержувачів будуть перепризначені автоматично — за умови, що не змінилися дані про їхній майновий стан чи склад домогосподарств. Водночас серед одержувачів є певна категорія, якій субсидію на неопалювальний період буде призначено після надання заяви та декларації.

Про це повідомляє пресслужба Пенсійного фонду України.

Як пояснили у Фонді, житлову субсидію призначатимуть за особистим зверненням, якщо:

  • члени домогосподарства орендують житлові приміщення для проживання, за які сплачують житлово-комунальні послуги;
  • кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб у домогосподарстві менша ніж кількість зареєстрованих;
  • домогосподарство претендує на призначення житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива;
  • у складі домогосподарства є внутрішньо переміщені особи, які отримують субсидію за адресою, відмінною від місця реєстрації.

Також житлова субсидія на неопалювальний сезон надається виключно на підставі звернення громадянина, якщо в опалювальний сезон розмір плати за житлово-комунальні послуги, внеску/платежу на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів житлово-комунального обслуговування не перевищував обсягу обов’язкового відсотка платежу. Тобто субсидію було призначено 0,00 грн.

“У разі подання заяви протягом двох місяців з початку неопалювального сезону житлова субсидія призначається з початку такого сезону, але не раніше дня виникнення права на її отримання”, — йдеться у повідомленні.

Із 1 жовтня 2022 року Пенсійний фонд почав виплачувати нараховані житлові субсидії та пільги, а з 1 грудня почав приймати та опрацьовувати документи на призначення, перерахунки, продовження виплати, способу виплати.

Читайте також

Україна за тиждень отримає танки Leopard від Іспанії, Сили оборони просуваються на півдні. 425 день війни. Онлайн

У Пенсійному фонді розповіли, як перебирали функції з призначення і виплати субсидій

На початок