Мародерство та алкоголізм. Перший заступник голови облради про стан військ РФ на лівобережжі Херсонщини

Мародерство та алкоголізм. Перший заступник голови облради про стан військ РФ на лівобережжі Херсонщини

Мародерство та алкоголізм. Перший заступник голови облради про стан військ РФ на лівобережжі Херсонщини
Російські військові. Фото: Головне управління розвідки МО України

На тимчасово окупованій території Херсонської області більшість підрозділів російських військ, особливо з останньої хвилі мобілізації, перебувають у поганому моральному стані. Мародерять та мають проблеми з алкоголізмом. Про це в телемарафоні "Єдині новини" розповів перший заступник голови облради Юрій Соболевський.

"Командири намагаються чимось їх займати, щоб не було тотального мародерства. Там з алкоголем великі проблеми. Час від часу вони роблять рейди, власних дезертирів шукають, тому що вони тікають з місця служби. Морально там не все добре, тому що чудово розуміють, що нікого вони не звільняють, місцеве населення до них дуже негативно відноситься", — сказав Соболевський.

Також він розповів, що на лівобережжі велика кількість людей продовжує допомагати ЗСУ і Службі безпеки України. Надають велику кількість інформації, яка дозволяє наблизити звільнення Херсонщини.

"Але не потрібно недооцінювати ворога, там є різні підрозділи. Нашим людям там зараз дуже важко: вони дуже втомлені, залякані. Тиск на наших людей шалений: примусова паспортизація, під загрозою доступ до медичних послуг, навіть до вільного пересування на території лівобережної частини Херсонщини, якщо людина не отримує російський паспорт. В деяких населених пунктах вони досі намагаються зробити так звану евакуацію, чудово розуміємо, що це така депортація у депресивні регіони. Вони знову намагаються провести хвилю "оздоровлення" діточок", — каже Соболевський.

За його словами, гуманітарна ситуація на лівобережжі значно погіршилася, але окупаційну владу це не хвилює. Вони продовжують грабувати бізнес, який залишився, вивозять обладнання, сільськогосподарську техніку.

Що відомо

  • За останні три дні Сили оборони мають потужні результати бойової роботи з зачищення передової смуги лівого берега.
  • Російські окупанти розпочали чергову хвилю інформаційних вкидів про вивезення дітей із захопленої частини Херсонської області до Криму і РФ на "лікування".
  • В окремих населених пунктах Херсонської області російські військові посилили контррозвідувальний режим через побоювання витоку інформації щодо дислокації їх підрозділів.

Читайте також

На Херсонщині збудували дві переправи на трасі Мар'янське - Берислав

Без води, електрики та газу. Чому люди повертаються у Посад-Покровське та як облаштовують свій побут

Армія РФ активізувалась і щільно обстрілює Херсонщину — ОВА

Війська РФ викрали з херсонського музею 238-річне Євангеліє

Контрбатарейна боротьба, обстріли Кізомиса, Антонівки, Херсона. 426 день війни: хроніка подій в Херсонській області

Читайте нас у Telegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок