У сквері Дня Вишиванки в Чернівцях планують встановити скульптуру Івасюка: оголосять конкурс

У сквері Дня Вишиванки в Чернівцях планують встановити скульптуру Івасюка: оголосять конкурс

У сквері Дня Вишиванки в Чернівцях планують встановити скульптуру Івасюка: оголосять конкурс
Фото: Суспільне Чернівці

У сквері Дня Вишиванки в Чернівцях планують встановити скульптуру Володимира Івасюка. Так хочуть вшанувати пам’ять буковинського композитора та співака до 75-ої річниці його народження. Вигляд скульптури затвердять за результатами архітектурного конкурсу – у ньому можуть взяти участь колективи з усієї країни.

Про це йдеться у проєкті рішення виконкому, за який проголосували на засіданні 25 квітня.

Учасники конкурсу мають розробити погруддя, скульптуру або рельєф на честь Івасюка.

Планується, що об’єкт встановлять на ділянці скверу, площею майже 0,8 гектара. У проєкті рішення йдеться, що наразі розробляють проєктно-кошторисну документацію реконструкції скверу. Відтак, місце, де встановлять скульптуру, визначать на оновленому генеральному плані території.

Як взяти участь у конкурсі

Участь у конкурсі можуть взяти скульптори та архітектори. Щоб подати свою пропозицію вигляду скульптури, потрібно написати письмову заяву на участь у конкурсі. Зокрема, вказати ініціали керівника проєкту, поштову та електронну адресу, а також номер телефону.

Заявку на участь потрібно особисто подати до міського департаменту урбаністики на вулиці Хмельницького 64-а або надіслати на електронну пошту: [email protected]

Переможці конкурсу отримають премії: за перше місце – 70 тисяч гривень, друге місце – 50 тисяч гривень, третє – 30 тисяч гривень.

Про початок конкурсу оголосять, коли на сайті міської ради опублікують рішення виконкому, повідомив у коментарі Суспільному керівник управління архітектури міського департаменту урбаністики Дмитро Домітрюк.

Конкурс триватиме чотири місяці. Спроєктувати вигляд скульптури учасники мають за два місяці. Коли буде відомий проєкт-переможець, зможуть скласти кошторис скульптури й визначити її вартість, каже Домітрюк.

Що відомо

  • Володимир Івасюк — композитор та музикант з Буковини. Він писав пісні для ВІА "Смерічка", серед них — "Водограй", "Червона рута", "Я піду в далекі гори". Володимира знайшли повішеним у лісі, офіційна версія смерті — самогубство, проте рідні Івасюка вважають, що його вбили.
  • Сквер, в якому планують встановити скульптуру Івасюка, був закладений у 1870-хх роках ХІХ століття. Він є пам’яткою садово-паркового мистецтва.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected]

Вибір редакції

На початок