"Для нас він всіх був супергероєм". Під Бахмутом загинув рок-музикант з Дніпропетровщини Андрій Касенюк

"Для нас він всіх був супергероєм". Під Бахмутом загинув рок-музикант з Дніпропетровщини Андрій Касенюк

Ексклюзивно

Музикант рок-гурту «Silver Town» з Кам'янського, що на Дніпропетровщині, 35-річний Андрій Касенюк загинув поблизу Бахмута. Чоловік був учасником АТО й на початку повномасштабної війни не став сидіти вдома: сам пішов до військкомату.

Служив у «гарячих» точках на східному напрямку. Одна із мрій Андрія – видати альбом гурту, для якого він писав пісні й створював аранжування, – поки залишилася нереалізованою.

Про те, яким був Андрій Касенюк, Суспільному розповіли його товариші.

Костянтин Дюг – гітарист гурту «Silver Town», з яким Андрій Касенюк грав разом вісім років. Зараз він – боєць Нацгвардії. Розповідає: з Андрієм вони були знайомі давно – крутилися в одній музичній тусівці міста. Спершу грали в різних гуртах, потім об’єдналися у свій – «Silver Town». Андрій був гітаристом і – фактично – менеджером проєкту.

В АТО

"Для нас він всіх був супергероєм". На фронті загинув рок-музикант з Дніпропетровщини Андрій Касенюк
Андрій Касенюк. Фото: фейсбук-сторінка Silver Town

2014-го року, говорить Костянтин, його товариш пішов добровольцем в АТО. Служив у 93-ій бригаді, був коригувальником вогню.

«Коли відбувалася Революція Гідності, багато наших друзів поїхали на столичний Майдан. Андрій не поїхав, але підтримував, дуже вболівав. Але, коли російські війська, увійшли в Україну Андрій, хоч і ніколи не служив, пішов у військкомат. Він так розповідав: сидів удома, дивився телевізор, як російські війська «віджали» у нас Крим, Донецьк, Луганськ, куди ми неодноразової їздили виступати. А над телевізором у нього був український прапор. І він каже: «Я не витримав. Подумав: навіщо ж я повісив цей прапор, якщо буду бездіяльний». Прийшов на репетицію і сказав, що йде воювати», – розповів товариш.

Приблизно в той самий час з Андрієм Касенюком познайомився й подружися військовослужбовець Андрій Новик. Разом були АТО.

«Здружились одразу на спільних інтересах: він був музикантом доволі професійним, грав на гітарі, у нього вона завжди з собою була. Він був відповідальним з лідерськими якостями. Завжди він був усміхнений, у нього не було моментів відчаю, апатії. Андрюха був завжди на позитиві, якою б ситуація не була. Дружину свою дуже любив, та і завжди його все тягнуло додому, був сім’янином. Мотивація проста, як і у всіх: вбити всіх поганих покидьків і звільнити нашу країну», – каже Андрій Новик.

"Для нас він всіх був супергероєм". На фронті загинув рок-музикант з Дніпропетровщини Андрій Касенюк
Андрій Касенюк (праворуч) та Андрій Новик (посередині) разом на службі. Фото: з особистого архіву Андрія Новика

Повернення додому і музика

Провоювавши більш як рік на Донбасі, Андрій Касенюк повернувся додому й продовжив займатися музикою. Разом з цим вони з дружиною були зооволонтерами, каже Костянтин Дюг.

"Для нас він всіх був супергероєм". На фронті загинув рок-музикант з Дніпропетровщини Андрій Касенюк
Андрій Касенюк на сцені. Фото: фейсбук-сторінка Silver Town

«Здавалося, життя налагоджувалося. Ми все більше починали гастролювати, писати пісні. Андрій писав музику. Андрій також працював на заводі – дружина, купили квартиру... До речі, вони з дружиною також були зооволонтерами – виходжували бездомних тварин, шукали їм нових господарів», – розповів Костянтин.

«Він міг стати дуже потужним командиром, але він обрав творчу діяльність продовжити і досягав там певних успіхів. Вони з гуртом постійно на регіональних фестивалях брали перші місця. Виступали на одній сцені з серйозними зірками, як, наприклад, фінський рок-гурт Korpiklaani або український гурт Карна. То хедлайнерами були, то на розігріві. Андрій постійно зі мною радився, ми ж переписувались, казав: «Зараз скину тобі трек, заціниш», – додає Андрій Новик.

Нова фаза війни

24 лютого 2022 року, говорять його товариші, застало Андрія вдома, у Кам’янському. Узявши амуніцію, яка в нього була ще з АТО, Касенюк пішов до військкомату. Потрапив до Нацгвардії. Спершу охороняв блокпости, потім – один з оборонних об’єктів.

«Ми були на постійному зв’язку. Він розповідав, що йому не подобається сувора ієрархія, і просився вже безпосередньо на війну. Андрій був відчайдушним. Така ремарка: він дуже любив героїчні фільми, «Марвел», «Месники», і для нас він всіх був супергероєм. Їх кидали в «гарячі» точки. Харківщина, Донбас, зокрема Соледар. Останнє його місце служби – Бахмут», – розповів Костянтин Дюг.

"Для нас він всіх був супергероєм". На фронті загинув рок-музикант з Дніпропетровщини Андрій Касенюк
Андрій Касенюк зі своїм підрозділом. Фото: фейсбук-сторінка Silver Town

Загибель під Бахмутом

Загинув Андрій Касенюк в останній день перед ротацією. Це сталося 17 квітня.

«Їх почала крити артилерія. І він був останнім, хто забіг у бліндаж. Поряд з ним розірвався снаряд. Його тяжко поранено. Ще майже годину їх крили вогнем, йому не могли надати медичну допомогу, не могли евакуювати», – каже Костянтин.

«Про Андрія – не як з приказки «про померлих тільки хороше», а він реально був дуже класною людиною. Позитивний, чуйний, пораду дасть, підкаже. Багато в чому розбирався, прихиляв до себе людей, тому і був гарним керівником. Навіть якщо не стояв на посаді, то все одно міг всіх навколо себе організувати. Дуже шкода, що ми втратили й втрачаємо таких людей на війні», – говорить Андрій Новик.

І мрія, яка не збулася

Поховали Андрія Касенюка 21 квітня в Кам’янському. Обоє його друзів, які зараз є бійцями, не змогли бути на похороні.

"Для нас він всіх був супергероєм". На фронті загинув рок-музикант з Дніпропетровщини Андрій Касенюк
Андрій Касенюк. Фото: фейсбук-сторінка Silver Town

Вшанувати пам'ять загиблого товариша, каже Костянтин Дюг, планують згодом, видавши перший альбом гурту. Зараз він готовий приблизно на 60%.

«Ми з хлопцями постійно на зв’язку, музичну справу не кидаємо. Ми багато працювали до війни, накопичено багато пісень. Більшу частину аранжувань зробив Андрій. Коли він загинув, ми домовилися, – доведемо до якось логічного завершення. В музику ми вкладали кошти, які заробляли: вигравали конкурси, фестивалі. Відкладали на запис пісень, на альбом... Андрій як музикант мріяв записати цей альбом. У нього була також велика мрія – поїхати з гуртом у тур світом», – говорить Костянтин.

Що відомо

"Silver Town" — альтернативний рок-гурт, заснований у 2012 році у місті Кам'янське, Дніпропетровщина. Команда була зібрана з учасників колективів Klinit, Minerva, Fakultet.

Читайте також

"Мріяв відбудовувати українське мовлення у Луганську". Радіоведучий Суспільного Дмитро Сірик загинув на війні

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок