У Смоліному на Кіровоградщині протестують проти звільнення педіатра

У Смоліному на Кіровоградщині протестують проти звільнення педіатра

У Смоліному на Кіровоградщині протестують проти звільнення педіатра
Три десятки людей зібралися у центрі селища Смоліне. Фото: Суспільне Кропивницький

Три десятки жителів селища Смоліне Новоукраїнського району Кіровоградської області просять повернути на роботу дитячого лікаря. Про це розповіла Суспільному жителька селища Марина Шраменко. Каже, про звільнення педіатра Євгенія Варави дізналась від знайомих. Це один з двох педіатрів центру первинної медико-санітарної допомоги. Лікарі разом обслуговують майже 1700 дітей громади. Про причини звільнення лікаря люди пішли питати до селищної ради.

Про те, що лікаря звільняють, інформація з’явилася два тижні тому, розповіла Марина Шраменко. "Його хочуть або звільнити не законно, або змусити звільнитись. Коли ми зателефонували лікарю, він підтвердив, що пішов у вимушену відпустку з наступним звільненням. Тому ми вирішили зібрати актив, щоб захистити права нашого лікаря".

Ірина Крилова – мама двох дітей. Вона проти звільнення лікаря Євгенія Варави. "У нас залишиться один педіатр, і вона не в змозі забрати до себе всіх наших дітей. Окрім цього, тоді нам треба буде їхати укладати декларації чи в Виску, чи в Кропивницький. Нам це просто не зручно".

На збори в селищній раді запросили лікаря Євгенія Вараву. Він розповів, чому написав заяву на звільнення. "Приходжу я на роботу, йду на прийом. У мене тиск 235 на 120. Робити можна? Я прошу дати день відпустки. Мені заперечують. Я не міг працювати й був вимушений написати заяву на звільнення. У мене третя група інвалідності по серцю. Підіймається тиск до 220. Я прошу про відпустку своїм коштом, оскільки маю право взяти її в будь-який момент. Мені пишуть тільки "лікарняний, стаціонарний". Я просив на один день – п’ятницю".

Директорка Смолінського центру первинної медико-санітарної допомоги Марія Дударчук на зборах запитала, чому лікар не звернувся за медичною допомогою. Євгеній Варава сказав, що звернувся. "Я був на прийомі".

З людьми, які прийшли на збори, поспілкувався селищний голова Микола Мазура. За його словами, звільняють лікаря на підставі його заяви. "Є таке поняття, як трудова дисципліна. І в цьому напрямку він повинен працювати чітко, щоб не спричинити ніяких небажаних наслідків, у тому числі й тяжких. Ми зараз не маємо на меті звільнити лікаря Вараву. На сьогодні основною являється його заява".

Педіатр Євгеній Варава каже: обслуговує 800 пацієнтів. Зараз перебуває у відпустці до 5 травня. У Смолінському центрі первинної меддопомоги нині працює один дитячий лікар – Галина Семенова. З її слів, має своїх 870 пацієнтів, але прийматиме всіх.

"Мені буде складно, але я справлюсь. Тому що як він працював, так не можна працювати, коли маєш колегу. Я знаю лікаря Вараву дуже давно, і в роботі завжди виникали складнощі. Для нього праця педіатра – це тільки прийом. Він відсиджував його, і то не завжди. Міг за пів години до кінця прийому піти додому. І як тільки з ним починались розмови про те, що потрібно відробляти робочий час, він одразу посилався на те, що він інвалід, що йому дуже тяжко ходити по поверхах на виклики й що він звільниться".

Надія Кацун прийшла на прийом з сином. "Кажуть, що це колотнеча. Що виживають його з лікарні. Він хороший лікар. Він не тільки дітям, а і дорослим допомагає. У мене обоє дітей в нього лікуються. І додому викликали, й він дивився".

Коментувати ситуацію про причини звільнення лікаря Варави директорка Смолінського центру первинної медико-санітарної допомоги Марія Дударчук відмовилась. "Вийдіть із кабінету і закрийте двері, заважаєте працювати".

Після зборів лікар Євгеній Варава сказав: через прохання пацієнтів не звільнятися напише нову заяву – про скасування попередньої. За словами жительки селища Марини Шраменко, якщо лікаря не поновлять на посаді, поскаржаться до обласного департаменту охорони здоров’я.

Читайте також

  • "Ви прийшли до лікарів, а не у ветеринарну клініку". Кропивничанка про проходження МСЕК з призначення інвалідності
  • 24 квітня в Кіровоградській області стартував Всесвітній тиждень імунізації. На Кіровоградщині мають 75 тисяч доз вакцин від різних інфекційних хвороб
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок